MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi King of the Mississippi - stavebnice slavné říční lodi

Model lodi King of Mississippi od Artesania Latina 22505
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Věrný model kolesového parníku, která brázdil Mississippi v dobách, které neopakovatelně zvěčnil Mark Twain ve své knížce Dobrodružstní Toma Sawyera a Huckleberryho Finna a Život na Mississippi. Mississippi byla první "dálnicí" spojující několik amerických států a sloužila k dopravě zboží i lidí. S vynálezem parního stroje vznikla možnost plavby proti proudu. Jednou z nejhezčích lodí byla známá King of the Mississippi, která dopravovala bavlnu i osoby. Seznamte se s historií těchto lodí v článcích Kolesové parníky na Mississippi a Kolesové parníky a vory na řece Mississippi.


Popis stavebnice modelu lodi

U této stavebnice je použito obvyklé konstrukce plaňkováním. Novým vylepšením jsou dva  předmodelované díly pro záď a příď , takže lze snáze a s větší přesností dosáhnout požadovaných tvarů. Další charakteristikou jsou díly z tvrdých ušlechtilých dřev, množství mosazných dílů, jako jsou okna, dveře, řetězy nebo zvon. Stavebnice v sobě slučuje tradiční kvalitu ARTESANIA LATINY společně s množstvím malých detailů za rozumnou cenu. Součástí stavebnice je i rozsáhlá příručka.
Sada výkresů přináší půdorysné i boční pohledy v měřítku 1:1, ale i mnoho dalších potřebných detailů. Jsou neocenitelnou pomůckou pro všechny modeláře. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít jen skalpel. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Model lodi je určen pro středně pokročilé modeláře s předchozí zkušeností.
Figurky nejsou součástí stavebnice. Nářadí, lepidlo, barvy ani lak nejsou součástí balení.

Model lodi King of Mississippi od Artesania Latina 22505, balení

Model lodi Mississippi je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Mississippi od Artesania latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Mississippi je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Prohlídka stavebnice

Prohlídka balení stavebnice modelu lodi Mississippi Artesania Latina


Model lodi pod lupou

Model lodi Mississippi, stavebnice  Artesania Latina
Model lodi Mississippi, stavebnice  Artesania Latina


Související zboží


Příklady ze stavby modelu lodi

Kompletní galerie 1
Kompletní galerie 1
Kompletní galerie 2
Kompletní galerie 1


Související informace

Návrat na obsah