Model lodi Cutty Sark, stavebnice Artesania Latina - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi Cutty Sark, stavebnice Artesania Latina

Jak vybrat > Artesania Latina

Model lodi Cutty Sark - stavebnice slavného čajového klipru

Model lodi Juan Cutty Sark od Artesania Latina
Artesania Latina modely a stavebnice lodí
Cutty Sark - AL22800
Prodej ukončen
AL22800
Měřítko: 1:84
Délka: 103,2 cm
Výška: 62,4 cm

Účastník slavného závodu čajových kliprů. Originál byl zachráněn a po renovaci je vystaven v Londýně.
10.000,00 Kč Přidat
 


Stručná historie

Jeden z nejznámnějších  clipprů zajišťující rychlý dovoz čaje z Číny a Dálného Východu. Díky své rychlosti byl Cutty Sark každoročně první lodí, která tento čaj přivezla. Na vodu byl spuštěn 22. 11. 1869 v Dumbartonu ve Skotsku. Po zavedení lodí poháněných párou dopravoval zboží např. z Austrálie. V roce 1885 urazile cestu ze Sydney do Londýna za pohých 73 dní při její špičkové rychlosti 17,5 uzlů. Známý je rovněž jeho rychlostní závod s kliprem Thermopylae. Cutty Sark se dnes nalézá v suchém doku v Greenwiche, kde je možno ji navštívit. V minulosti ji poničil silný požár. Na těchto našich stránkách naleznete i více informaci z pohnuté historie lodi a na dalších stránkách si můžete prohlédnou fotografie skutečné lodi jako inspiraci pro stavbu.


Popis stavebnice modelu

Stavebnice dřevěného modelu lodi Cutty Sark od Artesania Latina se staví metodou jednoho plaňkování na žebra, která jsou přesně vyřezaná laserem. Trup je plaňkován krásnými mahagonovými plaňkami a palubu pokrývají lípové plaňky. Dřevo z afrického ořechu je použito na mnoho dalších dílů jako jsou např. poklopy, dveřní rámy, sloupky a další. Ve stavebnici najdete rovněž mnoho mosazných dílů jako jsou  očka, šrouby, kryty, závěsy kormidla, řetězy,  zvon, kotvy atd...  Lanoví je dodáváno v několika velikostech a samozřejmostí jsou i plachty. Dokumentace je tradičně na špičkové úrovni. Stavebnice obsahuje 6 velkých plánů, příručku o stavbě s anglickými pokyny v rozsahu 36 stran, která obsahuje 120 barevných fotografií různých fází stavby. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.
Prodejní balení modelu lodi Cutty Sark

Model lodi Cutty Sark je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Cutty Sark od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů. Model lodi Citty Sark je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi Cutty Sark, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Cutty Sark, stavebnice Artesania Latina


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky