MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Jak upevnit stočené lano na palubě modelu lodi.

Po upevnění lana kolem závěsu děla nebo částí takeláže, je nutno ponechat konec délky lana dostatečně dlouhý, aby ho bylo možno smotat do tvaru cívky a uložit na palubě tak, jak tomu je i u skutečné lodi. Abychom dosáhli realistický kruhový tvar stočeného lana, je třeba si pomoci malým trikem. Připravte si lepidlo Mantua MM1015 nebo jiné, které je však po zaschnutí zcela průhledné. Na místo na palubě, kde bude cívka se stočeným lanem ležet, kápněte trochu lepidla, přiměřeně předpokládanému průměru cívky i měřítku modelu. Pak s pomocí pinzety, tvarujte cívku vtlačováním lana do lepidla tak, aby ve středu cívky zůstal prostor vyplněný jen lepidlem. Jakmile je lano hezky srolováno, tak pomocí vlhkého hadříku odstraňte přebývající lepidlo ze středu cívky i okolí a nechte zaschnout. Takto dosáhnete velice realistického dojmu srolované cívky s prázdným středem.

Poté, co jste dělo přivázali za závěsy, ponechte dalších asi 10 cm lana volných.Kápněte lepidlo na místo budoucího uložení stočeného lana.
Množství použitého lepidla závisí na měřítku modelu lodi a následně i na průměru stočeného lana.Pomocí pinzety stáčíme lano do tvaru cívky.Vlhkým hadříkem odstraňte přebytečné lepidlo.Stočené lano na palubě modelu lodi.


Návrat na obsah