MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Vzácné dřevo pro naše modely od Mantua ModelMožná Vás bude zajímat odkud má výrobce modelů Mantua Model všechno to nutné exotické dřevo, potřebné pro krásné modely lodí, které stavíme.
Pro své potřeby má výrobce založenou vlastní společnost na Papua Nová Guinea. Je to blízko severního cípu Austrálie, jak je vidět na mapce.  Níže je vidět typickou pacifickou scenerii, ve které je závod situován.

Společnost má plantáže takového tropického pralesa o rozloze 480 hektarů. Les  poskytuje všechny druhy potřebného vzácného dřeva od balzy až po ořech.
Zpracování je obdobné, jako u jiného dřeva. Kmeny po pokácení se nařežou na kratší délku, oloupe se kůra, kmen se dále rozřežou na desky, které se suší. Pak dochází k dalšímu řezání desek na větší hranoly. To vše se balí do bloků pro lepší manipulaci. Takto připravený materiál slouží jako polotovar, ze kterého další závody Mantua Model vyrábějí již jednotlivé plaňky a další části stavebnic. Pro potřeby výrobce Mantua Model a jeho zákazníků se takto ročně vyrobí materiál v objemu 3000 m3.
Prohlédněme si několik fotografií, které nám přiblíží tento, pro nás exotický svět.
Pro zajímavost přidáváme ještě mapku plavby lodi Bounty, která, jak můžeme vidět, mnoho ze svých pohnutých osudů prožila ve stejné oblasti.
Červenou barvou je vidět cesta lodi před vzpourou
.
Žlutou barvou je znázorněno putování vzbouřenců.
Zelená čára znázorňuje těžkou a dlouhou cestu kapitána a jemu věrných v malém člunu.

Žlutou barvou je znázorněno putování vzbouřenců.
Zelená čára znázorňuje těžkou a dlouhou cestu kapitána a jemu věrných v malém člunu.
Návrat na obsah