MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Slavná mapa k modelu lodi Amerigo Vespucci

Mapa Universalis Cosmographia, je tištěná nástěnná mapa světa od německého kartografa Martina Waldseemüllera, kterou publikoval v dubnu 1507. Je známá jako první mapa, na které bylo použito pojmenování "Ameri
ca”, pro nově objevený kontinent, o kterém se z počátku myslelo, že to je Asie (nápis AMERICA je vidět v levé spodní části mapy v oblasti, kterou nyní nazýváme Jižní Amerika). Předpokládá se, že kontinent byl nazván podle kartografa a objevitele Amerigo Vespucci. Mapa se zachovala v jediném vyhotovení a v současné době je umístěna v Knihovně Kongresu USA ve Washingtonu. Celá mapa je složená ze 12 dílů, každý o rozměru 46 x 62 cm. Tisk byl proveden z originální rytiny ve dřevě.
Kopii mapy o velikosti A3 je možno objednat v našem obchodě současně s modelem lodi Amerigo Vespucci a využít tak výhodnou slevu.

Mapa s názvem AMERICA
Poprvé použitý název AMERICA

Předpokládá se, že kontinent byl nazván podle kartografa a objevitele Amerigo Vespucci. Mapa se zachovala v jediném vyhotovení a v současné době je umístěna v Knihovně Kongresu USA ve Washingtonu. Celá mapa je složená ze 12 dílů, každý o rozměru 46 x 62 cm. Tisk byl proveden z originální rytiny ve dřevě.

Mapa Universalis Cosmographia na modely-lodi.cz
Kompletní mapa

Kopii mapy o velikosti A3 je možno objednat v našem obchodě současně s modelem lodi Amerigo Vespucci a využít tak výhodnou slevu


Související

Návrat na obsah