Model historických lodi jako dekorace interieru - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model historických lodi jako dekorace interieru

Články a galerie > Články > Články 2011

Hotový model lodi je umělecké dílo.
Dobré vystavení je náročný a důležitý proces.

Měsíce a možná i roky našeho úsilí byly konečně korunovány odměnou ve formě dokončeného modelu. Nyní stojíme před otázkou kam a jak jej umístit či vystavit, aby nebyl časem znehodnocennebo dokunce zničen.
Další a určitě příjemnější starostí je problém jak a kde model umístit nebo vystavit, aby krása jeho linií nejvíce vynikla. Model musí do interieru přirozeně zapadnout, aby zdůraznik a podtrhnul duch a atmosféru " starých dobrých časů " a hodnot, které přetrvávají. Pro Vaši inspiraci jsme shromáždili příklady umístění modelu nebo jeho zakomponováni do prostoru. Každý má jiný vkus a jiné prostorové možnosti, a proto zde jsou aspoň některé z možností. Konečné vyřešení není jednoduché, avšak ani levné, a proto se vyplatí celou věc pečlivě rozvážit.

Model lodi na poličce

Polička na zdi je základní verzí umístění modelu lodi.  Výhodou je její nenáročnost, avšak většinou se hodí pro menší modely. Model také trpí prachem, protože dostupnost k takto umístěnému modelu je obtížnější.

Model lodi na hezkém stole

Umístění na stole, skříňce a podobně. Model lze lépe čistit. Výhodou je i možnost lepší prohlídky tohoto modelu, často i z obou stran.

Model lodi v krytu na stole

Umístění v ochraném krytu na stole nebo široké polici je kombinací předchozích způsobů. Zásadním vylepšením je ochraný kryt, který je naprosto nezbytný pokud chceme model zachovat po dlouhou dobu.

Malý model lodi v netradičním krytu

Varianta modelu lodi v polokulovitém krytu. Je vhodná pro menší modely a je i výrobně náročnější.

Model lodi v krytu s osvětlením

Model lodi v krytu s osvětlením lépe zobrazí náročné detaily a to především při horších světelných podmínkých a nebo večer.

Model lodi v ozdobné skříni  s osvětlením

Samostatná vitrina.
Máme - li model dostatečně velký, vyplatí se jej zabudovat do velké samostatně stojící vitriny - skříně. Dojem je úžasný. Osvětlení je samozřejmostí.

Model lodi s osvětlením zabudovaný v interiéru

Kompozice ve zdi.
Začlenění modelu nebo dokonce dvou do zdí jako je vidět vlevo, je prostě pohádka.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky