MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Neváhejte a ptejte se. Rádi odpovíme.

Rozšířující informace  k modelům a souvisejícím tématům jakými jsou např aktuální změny v provedení stavebnic, návody, doporučení a dalš,í naleznete v Menu Magazín.  

Protože je taká celá řada obecných dotazů, se opakuje, uvádíme zde souhrn těch nejčastějších.


1. Ceny nabízeného zboží jsou s nebo bez DPH?
Ceny veškerého nabízeného zboží jsou vždy uváděny s DPH. Protože jsme plátci DPH, rozpis DPH je uveden na daňovém dokladu, který je přiložen ke zboží.

2. Jaké jsou dodací termíny stavebnic modelů lodí?
Zboží, které máme na skladě, je expedováno do 48 hodin. U ostatního je termín 14 až 18 dní. Pokud uvažujete koupit stavebnicí modelu lodi k určitému datu, narozeninám, svátkům apod., je lépe neponechat objednání na poslední chvíli. Aktuální termín dodání je možno telefonicky nebo mailem ověřit.

3. Jak zajišťujete dopravu objednaného zboží?
Stavebnice modelů lodí zasíláme pomocí  České pošty. Doprava je spolehlivá, rychlá, levná a až na místo.

4. Proč se mi nezobrazuje případná sleva při objednávce?
Všechny slevy jsou uvedeny až na daňovém dokladu, který obdržíte společně se stavebnicí modelu.

5. Je možno objednat i stavebnici modelu, který nemáte v nabídce na Vašich stránkách?
Ano, jistě. Na základě Vašeho dotazu Vám zašleme aktuální cenu.

6. Dodáváte i další modelářské zboží od firem Mantua, Amati, Corel a Occre?
Ano, je možno zajistit celý sortiment těchto známých firem.

7. Dodáváte zboží i na Slovensko?
Zboží do SR běžně dodáváme. Doprava je zajištěna prioritně pomocí České pošty a platba převodem.

8. Provedení stavebnice
Ačkoliv se snažíme o maximální přesnost a úplnost textových i obrazových informací uveřejněných na našich stránkách, nelze drobným odchylkám a změnám zabránit. Příležitostně se může stát, že výrobce bez upozornění začne dodávat novou verzi stavebnice, která se od předchozí může částečně lišit v dokumentaci, provedení dílů nebo obsahem stavebnice dokonce i názvem nebo balením. Obj číslo zůstává stejné.

9. Je možno použít nabízené modely pro plavbu na vodní hladině nebo jako hračku?

Víme, že někteří modeláři úspěšně upravili náš model a použili jej pro plavbu na vodní hladině. Toto je výjimečný postup a rozhodně jej nelze doporučit. Modely nejsou určeny jako hračka pro děti, ale pouze jako stacionární k vystavení.

10. Mají stavebnice modelů plachty?
Jen někteří výrobci mají ve standardní výbavě svých stavebnic plachty. Pokud je na balení stavebnice zobrazen model s plachtami, pak často jsou i v balení stavebnice obsaženy, nen to však pravidlo. Pokud je na obalu znázorněn model bez plachet, pak nejsou ani součásti stavebnice. K některým modelům je možno dodatečně je přikoupit. Je dobré tuto věc ověřit v popisu na kartě modelu, případně dotazem.

11. Když si koupím stavebnici bude mi pro kompletní postavení něco chybět?
Běžně je součástí stavebnice stavební materiál, dokumentace a v některých případech plachty. To znamená, že modelář pro úspěšnou stavbu ještě potřebuje nářadí a pomůcky, lepidla, barvy, laky a další nátěrové hmoty.

12. Jak je možné, že stavebnice stejné lodi od různých výrobců se liší?
Jedním z důvodů může být použití různého měřítka, takže některé detaily mohou být zanedbány. Častějším důvodem je nedostupnost relevantních a spolehlivých informací o konstrukci a provedení konkrétní lodi. Podklady pro model často vycházejí z různých historických ilustrací, případně vyobrazení na mincích bez větších detailů, takže konečná podoba stavebnice se liší od přístupu a posouzení výrobce.

Návrat na obsah