MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Pravý dostavník konečně u nás

Novinka v České republice  -  historický dostavník


Jako první v naší republice představujeme nový model od firmy Artesania Latina - stavebnici dostavníku Conrad Stage Coach.  Na našich stránkách se sice zásadně věnujeme jen dřevěným modelům historickým lodí avšak dnes uděláme výjimku. Důvody jsou dva.
Především se jedná o krásný dřevěný historický model, který je dostatečně velký a propracovaný, aby vynikly všechny detaily a zanechal nesmazatelný dojem.
Druhým důvodem je ta skutečnost, že v nabídce již máme model lodi Mississippi. Dostavníky a kolesové lodi na Mississippi patří neodmyslitelně k sobě. Zboží se překládalo z jednoho prostředku na druhý a stejně tak i cestující urazili část cesty lodí a pokračovali dostavníkem a nebo naopak. Jsou to dva symboly, které jsou každý jiný a přesto k sobě neodlučitělně patří. Staly se ikonou a symbolem osídlování americké pevniny. Mít oba modely společně na stole násobí celkový dojem a přináší neopakovatelný zážitek. Atmosféra neprobádané americké divočiny, lovců kožešin, překotného pohybu osadníku a budování nové společnosti před námi zřetelně  ožívá kdykoliv pohlédneme na tyto dva modely.


Heritage Collection - Pamětihodná serie

Podrobnější popis připravujeme, takže nyní alespoň základní informace.
Postavený model má velikost. Stavebnice je uložena v balení o rozměrech 50x28x6 cm a obsahuje veškerý materiál a díly potřebné ke stavbě. Součástí není lepidlo, nářadí a případně barvy. Samozřejmostí je i barevný návod s fotografiemi. Model není hračkou pro děti a stavba je stejně náročná jako stavba lodi z našich stavebnic. Nezapomíná se ani na nejrůznější dobové detaily jako je např. čalounění z materiálu věrně zpodobňující kůži. Pokud ještě vyrobíte podložku s imitaci kamenité krajiny stejným stylem jak se vytvářejí bonsaje a do ní zasadíte dostavník na prašnou cestu, která byla udusaná od kopyt koní a kol vozů mnoha karavan pak  dojem bude dokonalý. Aby věc byla dokonalá je přibaleno i osvětlení pro instalaci do dostavníkových lamp.
Cena modelu je vzhledem k jeho jedinečnosti velmi příznivá. Model můžete objednat na našich stránkách zde. V dalším období přineseme mnoho materiálů, které toto téma výzmanmě obohatí.Návrat na obsah