MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Stavba modelu člunu Endeavour's longboat

Na jiném místě našich stránek přinášíme informace o člunech, které k modelu lodi nerozlučně patří. V nabídce máme rovněž několik známých člunů, které se do historie mořeplavby významně zapsaly. Jistě bude zajímavé seznámit se s průběhem jejich stavby a získat inspiraci i poznatky pro vlastní práci. Pro názornost jsme vybrali Endeavourˇs longboat, který je velice vhodný pro začínající modeláře. Jak nejlépe přiblížit postup stavby?
Říká se, že jednou vidět je lepší než stokrát slyšet. Podívejme se tedy na zkrácený postup stavby modelu v serii velkých a názorných fotografií tak, jak jej stavěl a zachytil Andrew z Jihoafrické republiky.
Jeho snem je postavit nějaký velký model. Protože zatím ještě
žádnou zkušenost nemá, rozhodl se začít se stavbou něčeho jednoduššího. Endeavour´s longboat si vybral jako svůj první model. Podívejme se jak popisuje postup své práce.

Z postupu, který Andrew popsal, vidíme, že i když člun je nenáročná stavebnice, přesto mu trvalo něco přes dva měsíce než model lodi postavil. Výhodou stavby tohoto modelu bylo, že si prošel a zkusil všechny důležité fáze stavby modelu a získané zkušenosti využije u dalšího modelu. Některé postupy, jako je např. lakování, je nutno si osobně vyzkoušet, abychom poznali co nejlépe vyhovuje našemu vkusu. Je jistě lepší tyto zkoušky učinit na malém člunu, než zkazit model, na kterém jsme pracovali dva roky.
Dílo se však podařilo a může se pustit do něčeh
o většího.

Návrat na obsah