MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Le Renard,  model lodi slavného francouzského korzára

Model lodi  Renard - stavebnice Artesania Latina
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Tak jako jiné národy, měla i Francie své hrdiny v  korzárském řemesle. Jedním z  nich byl Robert Surcouf, kterému se pro jeho rytířské chování přezdívalo Král korzárů. Kromě korzárského řemesla, strávil podstatnou část svého života i v roli rejdaře. Poslední jeho korzárskou lodí byl kutr Renard o výtlaku 70 tun, spuštěný na vodu v roce 1812. Výzbroj představovalo 10 osmi liberních kanonů a 4 čtyř liberní děla. Již v září se proslavil odvážnou akcí. Pod vedením kapitána  Aimable Sauveura zaútočil na anglický škuner HMS Alphea jehož posádku tvořilo 35 námořníků. Boj byl urputný, krvavý a trval téměř 12 hodin. Nad ránem vypálil Renard dvě rány, které zasáhly HMS Alphea přímo v místě skladu střeliva. Mohutná exploze způsobila ryché potopení anglické lodi a námořníkům nedala šanci na záchranu. Renard se šťastně vrátil do přístavu, i když v boji ztratil 5 námořníků a většina ostatních byla zraněna.
Na paměť oslavovaného korzára i statečné lodi byla v roce 1991 v Saint Malo postavená věrná replika Le Renard. Tato loď je využívaná pro komerční účely a je možno si ji pronajmout nebo se zúčastnit plavby na její palubě.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly.  Součástí stavebnice jsou i ušité plachty z plátna a vlajka. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglicky. Nářadí, lepidlo, barvy ani lak nejsou součástí balení.

Model lodi  Renard, stavebnice artesania Latina - balení

Model lodi Renard je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Renard od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Renard je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Remard, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Remard, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Remard, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Remard, stavebnice Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah