MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi H.M.S. Surprise - obrovská stavebnice námořního klenotu

Model lodi Surprise stavebnice od Artesania Latina
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Legendární H.M.S Surprise proslavený také knihou od Patrick O´Briana a slavným filmem Master and Commander z roku 2003. Artesania Latina pracovala společně s Námořním muzeem v Londýně na tvorbě modelu použitého ve filmu a má i celosvětová exkluzivní práva. Tato loď  byla postavena v Le Havre v roce  1794 jako francouzská korveta vyzbrojena  24.8 lb děly. Loď byla zajata v roce 1796 britským námořnictvem a následně přejmenována na H.M.S. Surprise. Byla klasifikována jako loď 6. třídy.

Datování: 1796


Popis stavebnice modelu lodi

Tento kit je největší model jaký byl kdy v Artesanie Latině vyroben.
Trup je stavěn tradiční technologií plaňkování mahagonovým dřevem. Dokonalá loď je nyní dodávána s kompletem šitých plachet a veškerým potřebným na stavbu, tedy díly z překližky, plaňkami a lištami, kulatinou na stěžně a ráhna, hotovými kladkami, očkami, hřebíčky, nitěmi pro imitaci lanoví, kotvami a jinými díly. Součásti balení je i nový instruktážní manuál ve čtyřech jazykových verzích a s mnoha fotografiemi. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít jen skalpel. Pro plaňkování jsou přiloženy lišty z mahagonu, ořechu a lípy. Veškeré drobné detaily a příslušenství je v přehledných plastikových krabičkách. Vysoce kvalitní kování je z leštěného kovu. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Přiložené plně ručně šité plachty můžete snadno upravit a připevnit do správné polohy. Součástí stavebnice je i luxusní příručka s mnoha desítkami fotografiemi.  Metodou krok za krokem Vás provádí všemi fázemi stavby tak, jako by vás vedl zkušený modelář.  Orginální manuál je v anglickém, německém, francouzském a portugalském jazyce. Výkresová dokumentace je v papírové a elektronické podobě.


Model lodi Surprise stavebnice od Artesania Latina

Model lodi Surprise je velice žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Je yhledáván rovněž z důvodů své impozantní velikosti. Protože stavebnice modelu lodi Surprise od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Surprise je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi Surprise stavebnice od Artesania Latina - obsah balení
Materiál
Model lodi Surprise stavebnice od Artesania Latina - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Surprise stavebnice od Artesania Latina - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Surprise stavebnice od Artesania Latina - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi  Surprise, stavebnice Artesania Latina
Model lodi  Surprise, stavebnice Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah