MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi H.M.S. Endeavour - stavebnice lodi kapitána Cooka

Model lodi Endeavour od Artesania Latina
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Datování: 1768
Endeavour byl spuštěn na vodu v roce 1765 a za tři roky byl připraven k plavbě pod velením kapitána James Cooka. Během průzkumné cesty byla objevena Austrálie, Tahiti a mnoho dalších území. Do Evropy se vrátila v roce 1771 a na své palubě přivezla mnoho živočichů a rostlin, které do té doby v Evropě nikdo nespatřil.


Popis stavebnice modelu lodi

Trup je stavěn technologií plaňkování. Jsou použitá africká vzácná dřeva. Dokonalý model lodi je nyní dodáván s kompletem ručně šitých plachet a veškerým potřebným na stavbu, tedy díly z překližky, plaňkami a lištami, kulatinou na stěžně a ráhna, hotovými kladkami, očkami, hřebíčky, nitěmi pro imitaci lanoví, kotvami a jinými díly. Součásti balení je i nový instruktážní manuál ve čtyřech jazykových verzích a s mnoha fotografiemi. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít skalpel.  Pro plaňkování jsou přiloženy lišty z mahagonu, ořechu a lípy. Veškeré drobné detaily a příslušenství je v přehledných plastikových krabičkách. Vysoce kvalitní kování je z leštěného kovu a mosazi. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Přiložené plně šité plachty můžete upravit a připevnit do správné polohy. Součástí stavebnice je i plně barevná příručka s mnoha fotografiemi, která  je v luxusním provedení a metodou krok za krokem Vás provádí všemi fázemi stavby tak, jako by vás vedl zkušený učitel. Orginální manuál je v angličtině, francouzštině, němčině a italštině. Výkresy přinášejí půdorysné i boční pohledy v měřítku 1:1.

Model lodi  Endeavour Artesania Latina - balení

Model lodi Endeavour je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Endeavour od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Endeavour je jedním z nich. Model je velice zdařilý a výrobci se opravdu povedl.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  Endeavour Artesania Latina - obsah balení
Materiál
Model lodi  Endeavour Artesania Latina - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Endeavour Artesania Latina - příslušenství
Dokumentace
Model lodi  Endeavour Artesania Latina - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Endeavour Artesania Latina
Model lodi Endeavour Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah