MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi U.S. Constellation - stavebnice legendy americké historie

Model lodi U.S. Constellation od Artesania Latina
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Datování: 1798
U. S. Constellation započala svou aktivní činnost v roce  1798 a byla vyřazena ze služby v roce 1955. Mezi jejími úkoly byla obrana Havaje před okupací brity v roce 1843, doprava potravin do Irska v létech  1845 - 1849. Byla rovněž první bojovou americkou lodí, která navštívila Čínu v roce 1842. V roce 1871 se stala lodí sloužíci pro výcvikové účely posádky. Svou každoroční návštěvou v Baltimoru připomíná slavné dny americké historie.


Popis stavebnice modelu lodi

Trup je stavěn technologií plaňkování. Dokonalá loď je nyní dodávána s kompletem šitých plachet a veškerým potřebným na stavbu, tedy díly z překližky, plaňkami a lištami, kulatinou na stěžně a ráhna, hotovými  kladkami, očkami, hřebíčky, nitěmi pro imitaci lanoví, kotvami a jinými díly. Součásti balení je i noví instruktážní manuál ve čtyřech jazykových verzích a s mnoha fotografiemi. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít jen skalpel. Pro plaňkování jsou přiloženy lišty z mahagonu a ořechu. Veškeré drobné detaily a příslušenství je v přehledných plastikových krabičkách. Vysoce kvalitní kování je z leštěného kovu. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Přiložené plně šité plachty můžete snadno upravit a připevnit do správné polohy. Součástí stavebnice je i plně barevná příručka s mnoha fotografiemi, která je v luxusním provedení. Metodou krok za krokem Vás provádí všemi fázemi stavby tak, jako by vás vedl zkušený modelářl. Výkresy přinášejí půdorysné i boční pohledy v měřítku 1:1.

Model lodi Constallation je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Constallation od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Constallation je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi Constellation, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Constellation, stavebnice Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah