MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Santa Maria - stavebnice vlajkové lodi K. Kolumba

Model lodi Santa Maria stavebnice Artesania Latina
Artesania Latina modely a stavebnice lodí
Neaktuální zboží


Stručná historie

Santa Maria, spolu s menšími loděmi Pintou a Ninou, tvořila součást Kolumbovy flotily, jejímž cílem bylo najít cestu do Indie západním směrem. Kryštof Kolumbus si ji vybral jako svou vlajkovou loď, i když byla trochu pomalejší než Pinta. Důvodem bylo, že byla největší. Roku 1492 objevily Nový svět - americký kontinent. V sekci Historie lodí se můžete dozvědět více o plavbách K. Kolumba. Pro naprosto vyjímečný význam v dějinách byla postavena i replika lodi Santa Maria.


Popis stavebnice modelu

Stavebnice dřevěného modelu lodi Santa Maria od Artesania Latina se staví metodou dvojitého plaňkování na žebra, která jsou přesně vyřezaná laserem. Druhá vyrstva planěk trupu je tvořena krásným africkým ořechem.  Ve stavebnici najdete rovněž mnoho dílů z tmavé slitiny jako jsou  rámy, dveře, ozdoby, kotvy, záchranný člun atd...  Součástí jsou i drobné doplňkové díly jako jsou např sudy. Lanoví je dodáváno v několika velikostech a samozřejmostí jsou i plachty, které jsou vyrobeny z hrubého plátna a jsou již obšité. Dokumentace je tradičně na vysoké úrovni. Stavebnice obsahuje 2 velké plány, příručku o stavbě s anglickými pokyny, která Vás při stavbě vede metodou krok za krokem. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici nalezneme i stojan na uchycení hotového modelu při jeho vystavení.
Obsah a provedení stavebnice se může od výše uvedeného popisu v detailech lišit v závislosti na změnách provedených výrobcem.

Model lodi Santa Maria je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Santa Maria od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů. Model lodi Santa Maria je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?


Model lodi pod lupou


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah