MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Juan Sebastian Elcano - stavebnice krásné školní lodi

Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Datování: 1927
Juan Sebastian Elcano je školní loď královského španělského vojenského námořnictva. Je to čtyřstěžňový škuner. Se svými  93,13 metry délky je to třetí největší současná plachetní loď světa.
Jméno dostala po  španělském průzkumníkovi Juan Sebastian Elcano, kapitánovi na poslední výpravě Ferdinanda Magellana.  Loď  také nese Elcanův erb, který ji byl udělen císařem Karlem I po návratu  Elcana v roce 1522 z Magellanovy výpravy.
Juan Sebastian de Elcano byl postaven v roce  1927 v Cádize. Podníká řadu školních plaveb světovými oceány.
Posádku tvoří 36 důstojníků a na 210 námořníků. Ve výzbroji jsou dva kanony.


Popis stavebnice modelu lodi

Tato stavebnice představuje náročné provedení modelu, který je možno doporučit pro pokročilé modeláře. Stavebnice v sobě slučuje tradiční kvalitu ARTESANIA LATINY společně s množstvím malých detailů za rozumnou cenu. Součástí stavebnice je  příručka v šesti jazycích s fotografiemi znázorňující celý proces stavebních prací krok za krokem.
Sada výkresů přináší
barevné půdorysné i boční pohledy v měřítku 1:1, ale i mnoho dalších potřebných detailů. Je neocenitelnou pomůckou pro všechny modeláře. Látka na plachty má přirozenou barvu a hrubou struktůru. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít jen skalpel. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.

Prodejní balení modelu lodi Juan Sebastian Elcano stavebnice Artesania Latina

Model lodi Elcano je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Elcano od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Elcano je jedním z nich. Model není příliš náročný a stavbu zvládne i začátečník.


Model lodi pod lupou

Model lodi Elcano, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Elcano, stavebnice Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah