MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi H.M.S. Bounty - stavebnice známé lodi vzbouřenců

Model lodi Bounty od Artesania Latina
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

Datování: 1783
Příběh lodi Bounty je dobře znám z knih a filmů. Poměrně jednoduchá loď byla původně stavěna pro soukromého vlastníka pod jménem Bertha. Před jejím dokončením ji odkoupilo Královské námořnictvo a spuštěna na vodu byla pod jménem Bounty. Obchodní loď oplachtěná jako fregata se proslavila díky vzpouře Christiana Fletchera proti kapitánu Blighovi při plavbě na Tahiti dne 28.4.1789. Fletcher a další vzbouřenci vysadili kapitána Bligha a 18 členů posádky do záchranného člunu a nechali je napospas osudu. Model záchraného člunu je rovněž v naší nabídce a má objednací číslo AL19004.


Popis stavebnice modelu lodi

Tato stavebnice představuje již  třetí generaci modelu H.M.S Bounty od ARTESANIA LATINY.
Reprezentuje poslední vývojový stupeň tohoto kitu. Trup je stavěn technologií plaňkování. Dokonalá loď je nyní dodávána s kompletem šitých plachet a veškerým potřebným na stavbu, tedy díly z překližky, plaňkami a lištami, kulatinou na stěžně a ráhna, hotovými kladkami, očkami, hřebíčky, nitěmi pro imitaci lanoví, kotvami a jinými díly. Součásti balení je i nový instruktážní manuál ve čtyřech jazykových verzích a s mnoha fotografiemi. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít skalpel.  Pro plaňkování jsou přiloženy lišty z mahagonu a ořechu. Veškeré drobné detaily a příslušenství je v přehledných plastikových krabičkách. Vysoce kvalitní kování je z leštěného kovu a mosazi. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.
Přiložené plně šité plachty můžete snadno upravit a připevnit do správné polohy. Součástí stavebnice je i plně barevná příručka s mnoha fotografiemi, která je v luxusním provedení a metodou krok za krokem Vás provádí všemi fázemi stavby tak, jako by vás vedl zkušený učitel. Výkresy přinášejí půdorysné i boční pohledy.

Prodejní balení modelu lodi Bounty, stavebnice Artesania Latina

Model lodi Hermione Bounty je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Bounty od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Bounty je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Bounty, stavebnice Artesania Latina
Model lodi Bounty, stavebnice Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah