MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Hermione La Fayette - stavebnice elegantní lodi

Model lodi La Fayette od Artesania Latina
Artesania Latina
Neaktuální zboží


Stručná historie lodi


Tady loď plula

V roce 1778 se ve vojenských loděnicích ve městě Rochefort začala stavět fregata Hermione. Byla dlouhá více než 210 stop a na svých třech stěžních nesla plachtoví o celkové ploše vice než 16 000 čtverečních stop. Hermione byla postavena podle plánů inženýra Chevillard Ainé. Hermione byla první ze skupiny čtyř fregat postavených v Rochefort. Patří do kategorie tzv. lehkých fregat vyznačující se velkou rychlostí a hbitostí. Loď byla vybavena 26 děly, které byly schopné pálit 12-ti liberní projektily.
Na této lodi vyplul v roce 1781 šlechtic La Fayette s materiální, finanční a politickou pomocí americkému lidu v boji za nezávislost. Aktivně se zapojil do mnoha bojů, kde také byl i raněn. Jeho činy se navždy zapsaly do paměti amerického lidu. La Fayette dostal čestné občanství USA a je hrdinou jak Francie, tak USA. Další podrobnosti si můžete přečíst v článku La Fayette, hrdina a jeho loď.


Popis stavebnice modelu lodi

Trup je stavěn technologií plaňkování. Dokonalá loď je nyní dodávána s kompletem šitých plachet a veškerým potřebným na stavbu, tedy díly z překližky, plaňkami a lištami, kulatinou na stěžně a ráhna, hotovými kladkami, očkami, hřebíčky, nitěmi pro imitaci lanoví, kotvami, a jinými díly. Součásti balení je i nový instruktážní manuál ve čtyřech jazykových verzích a s mnoha fotografiemi. Díly z překližky jsou předoddělené, stačí použít skalpel.  Pro plaňkování jsou přiloženy lišty z mahagonu, ořechu a lípy. Veškeré drobné detaily a příslušenství je v přehledných plastikových krabičkách. Vysoce kvalitní kování je z leštěného kovu a mosazi. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.
Přiložené plně šité plachty můžete snadno upravit a připevnit do správné polohy. Součástí stavebnice je i luxusní plně barevná příručka s mnoha fotografiemi. Je v l
hezkém provedení a metodou krok za krokem Vás provádí všemi fázemi stavby tak, jako by vás vedl zkušený učitel. Výkresy přinášejí půdorysné i boční pohledy v měřítku 1:1. Nářadí, lepidlo, barvy ani lak nejsou součástí balení.

Model lodi Hermione La Fayette

Model lodi Hermione La Fayette je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Artesania Latina. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Hermione La Fayette od Artesania Latina obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Hermione La Fayette je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  Hermione La Fayette Artesania Latina - obsah balení
Materiál
Model lodi  Hermione La Fayette Artesania Latina - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Hermione La Fayette Artesania Latina - příslušenství
Dokumentace
Model lodi  Hermione La Fayette Artesania Latina - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Prohlídka stavebnice

Prohlídka balení stavebnice modelu lodi Hermione La fayette Artesania Latina


Model lodi pod lupou

Model lodi Hermione La Fayette Artesania Latina
Model lodi Hermione La Fayette Artesania Latina


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah