MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Carmina - tradiční pobřežní člun

Model lodi Carmina, stavebnice Occre
OC52001
Měřítko: 1:15
Délka: 36 cm
Výška: 28 cm

Člun typu Carmina je charakteristickým a typickým plavidlem, které se ve španělské Galicii používalo a stále používá pro naloďovací a vyloďovací práce.
1 550,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Člun typu Carmina je charakteristickým a typickým plavidlem, které se ve španělské Galicii (severní Španělsko) používalo a stále používá pro naloďovací a vyloďovací práce s velkými loděmi a pro drobnou přepravu materiálu nebo osob podél pobřeží. Vyznačuje se tupou zdviženou přídí i zádí a plochým dnem. Velkou výhodou tohoto člunu je, že může být poháněn jak vesly, tak pomocí plachty. Loď je tradičně nabarvená pestrými a jasnými barvami. Název je odvozen od "gamella», což je korýtko užíváno pro krmení zvířat, které je podobné trupu této lodi. Má délku kolem 16 stop a vzdor pojmenování se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi. Člun je lehký, dostatečně pevný a mimořádně vhodný pro přistávání i na neudržovaném pobřeží či ostrých skalách, a proto je u španělských rybářů a námořníků velice oblíben.


Popis stavebnice modelu lodi

Tato stavebnice představuje nenáročný model lodi, který je možno doporučit pro začínající modeláře. Balení obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty i drobné příslušenství. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodného obrázkového postupu, který vede krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický. Součástí stavebnice není podstavec, který je na fotografii hotového modelu.

Model lodi Carmina, stavebnice Occre - balení

Model lodi - člunu Carmina je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek pro méně zkušené modeláře. Protože stavebnice modelu člunu Carmina od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Carmina je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  Carmina, stavebnice Occre - obsah balení
Materiál
Model lodi Carmina, stavebnice Occre - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Carmina, stavebnice Occre - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Carmina, stavebnice Occre - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Carmina, stavebnice Occre


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah