MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi San Juan - první na cestě ke koloniím

Model lodi San Juan, stavebnice Occre
OC 12001
Měřítko: 1:70
Délka: 68,5 cm
Výška: 48,9 cm

Loď San Juan vykonala první obchodní cestu k americkým koloniím po ukončení války o nezávislost.
1 890,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Po válce za nezávislost, poté, co Španělsko ztratilo americké kolonie, se obchod mezi Španělskem a koloniemi přerušil a velké obchodní lodě se vytratily z této oblasti. V regionu zůstaly jen malé pobřežní plachetnice, které se zasloužily o obnovení plaveb na trasách do Antil. Prostřednictvím královské vyhlášky vydané Karlem III, se obchodní činnost s americkými koloniemi, které zůstaly věrný španělské koruně, opět obnovila a byla to právě felucca San Juan (El Glorioso), která absolvovala první plavbu.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, plátno na balíky, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Přiloženy jsou též sestavné výkresy. Originální doprovodný text je anglický.

Model lodi San Juan, stavebnice Occre - balení

Model lodi San Juan je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek pro méně zkušené modeláře. Protože stavebnice modelu lodi San Juan od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi San Juan je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  San Juan, stavebnice Occre - obsah balení
Materiál
Model lodi San Juan, stavebnice Occre - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi San Juan, stavebnice Occre - příslušenství
Dokumentace
Model lodi San Juan, stavebnice Occre - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi San juan, stavebnice Occre


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah