Model lodi Dos Amigos, dřevěné modely lodí Occre - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi Dos Amigos, dřevěné modely lodí Occre

Jak vybrat > Occre

Model lodi Dos Amigos - stavebnice legendárního pašeráckého clipperu

Model lodi  Occre Dos Amigos
Dos Amigos
OC13003
Měřítko: 1:53
Délka: 90,5 cm
Výška: 67,5 cm

Dos Amigos byl legendární pašerácký clipper, který se zabýval hlavně otrokářstvím. Byl to jeden z nejznámějších baltimorských clipperů z počátku 19. století.
3.790,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi


Tady loď plula

Dos Amigos byl egendární pašerácký clipper, který se zabýval hlavně otrokářstvím. Byl to jeden z nejznámějších baltimorských clipperů z počátku 19. století. Loď se vyznačovalo mimořádnou hbitostí a nízko položenou palubou. Dva stěžně ji dodávaly obratnost i dostatečnou rychlost. Černý nátěr přispíval k dobrému maskování u afrických břehů poté, co bylo zrušeno otroctví. Trup lodi byl upraven tak, aby zde vznikla dutina, ve které by bylo možno dopravovat otroky z Afriky na cukrové plantáže na Kubu. Její poslední cesta jako otrokářské lodi byla v roce 1830, kdy 13. července vyplula z havanského přístavu s posádkou 34 mužů vyzbrojených 16 puškami, 15 pistolemi a jedním dělem. Později však byla internována britskou brigou HMS Black společně s 567 zajatými africkými otroky na palubě. Následně byla v aukci prodána kapitánu britské protiotrokářské jednotky Jonathanu Hayesovi, který ji přejmenoval na Fair Rosamond. V dalších letech byla používána pro hlídkovou činnost v okolí Kuby a to až do roku 1843, kdy byla z činné služby vyřazena.

Pašerácké přístavy a trasy - Dos Amigos


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly,  ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Model lodi Dos Amigos, stavebnice Occre - balení

Model lodi Dos Amigos je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Dos Amigos od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Dos Amigos je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi, stavebnice Dos Amigos Occre  - obsah balení
Materiál
Model lodi, stavebnice Dos Amigos Occre  - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi, stavebnice  Dos Amigos Occre  - příslušenství
Dokumentace
Model řlodi, stavebnice  Dos Amigos Occre  - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Dos Amigos, stavebnice Occre


Související zboží

Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Sada malých svorek OC
165,00 Kč Přidat
Model. podložka AM A3
290,00 Kč Přidat
Sada 5 čepelí pro skalpel
89,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky