Model lodi HMS Revenge, dřevěná stavebnice lodi Occre - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi HMS Revenge, dřevěná stavebnice lodi Occre

Jak vybrat > Occre

Model lodi HMS Revenge - stavebnice lodi Sira Francise Drakea

Model lodi HMS Revenge, stavebnice Occre
Modely lodí a stavebnice Occre
Revenge
OC13004
Měřítko: 1:85
Délka: 59,5 cm
Výška: 57 cm

HMS Revenge byla anglická galeona spojená s osudy známé postavy anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem.
3.790,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

HMS Revenge byla anglická galeona postavená sirem John Hawkinsnem v loděnicích Deptfordu roce 1577. Návrh lodi se vyznačoval specifickými odlišnosti od konstrukčních zvyklostí té doby. Poměr mezi délkou a šířkou byl menší, příďový a záďový kastel byl menší než u typické galeony. Toto řešení vytvářelo předpoklad pro lepší stabilitu zabudovaného palubního dělostřelectva. Osudy lodi jsou spojeny se známou postavou anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem, pod jehož velením se zúčastnila několika bitev.
V roce 1590 byly v rámci Frobisherovy expedice proti indické loďstva těžce poškozena a zajata. Jako válečná kořist byla vlečena do Španělska. Na cestě se však celý konvoj dostal do hrozné bouře, které poškozená Revenge již nedokázala vzdorovat a potopila se.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, a jiné díly, ušité plachty z plátna, sudy, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodných výkresů a řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Model lodi Revenge, stavebnice Occre

Model lodi HMS Revenge je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi HMS Revenge od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi HMS Revenge je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi HMS Revenge, stavebnice Occre


Související zboží

Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Sada malých svorek OC
165,00 Kč Přidat
Model. podložka AM A3
290,00 Kč Přidat
Sada 5 čepelí pro skalpel
89,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky