MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Buccaneer - stavebnice bukanýrského plavidla

Model lodi Buccaneer, stavebnice modelu lodi Occre
OC12002
Měřítko: 1:100
Délka: 56,5 cm
Výška: 45 cm

Bukanýrské plavidlo z oblasti Karibského moře.
2 690,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Model Buccaneer dobře přibližuje jedno z typických plavidel bukanýrů a pirátů, kteří jsou nejčastěji spojování s jejich působením v sedmnáctém a osmnáctém století. Tato doba zanechala historické legendy o báječných pokladech a skutcích. Piráti a bukanýři jsou někdy zmiňování i jako  "vládci moří". Ve skutečnosti to však byli námořní lupiči. Působení pirátů je možno považovat za celosvětové, avšak bukanýry byly označovány ty loupeživé skupiny, které útočily převážně v Karibiku na nejfrekventovanějších obchodních trasách mezi Amerikou a Evropou. Mezi piráty a bukanýry byli i další rozdíl. Piráti, aby se obohatili, přepadávali velké obchodní lodě a pobřežní města. Bukanýři se převážně zabývali pašeráctvím, zmocňovali se i menších obchodních plavidel  a provozovali i obchod s otroky.


Popis stavebnice modelu lodi

Model se staví metodou dvojitého plaňkování na žebra. Ve stavebnici je přiložen originální anglický návod se stavebními pokyny i výkresy. V balení najdete mosazné odlitky, plaňky na trup, dřevěnou kulatinu na ráhna a stěžně, kovové díly, leptané mosazné detaily, nitě na lanoví, vlajky, ušité plachty a řadu drobných dílů. Žebra a další díly kostry jsou přesně vyřezány laserem. Stavebnice tedy obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.

Model lodi Buccaneer, Occre - balení

Model lodi Buccaneer je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Buccaneer od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Buccaneer je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Buccaneer, Occre


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah