MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Calella - neobvyklý rybářský člun

Model lodi Calella, stavebnice Occre
OC52002
Měřítko: 1:15
Délka: 39 cm
Výška: 20 cm

Člun Calella je neobvyklé plavidlo, které se používá k rybolovu pomoci světla.
1 550,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Člun Calella je neobvyklé plavidlo, které se používá k rybolovu pomoci světla. Tato tradiční technika je rozšířena po celém Středomoří, avšak zvláště četná je u pobřeží Katalánska. Lodě jsou asi 16 stop dlouhé a posádku tvoří dva muži. Na zádi jsou zavěšena velká plynová osvětlovací tělesa, která svítí na mořskou hladinu. Čluny se často také označují jako „světelné lodi“. Tento způsob rybaření je využíván hlavně pro lov makrel a sardinek, je ale vhodný i pro jiné ryby nebo korýše, které přitahuje světlo. Charakteristickým a neobvyklým prvkem člunu Calela jsou dva velké stabilizátory na trupu. Ty výrazně omezují kolébavé pohyby při zvlněné hladině.  Za pozornost stojí i netradiční ovládáni kormidla pomocí dvou lan.


Popis stavebnice modelu lodi

Tato stavebnice představuje nenáročný model lodi, který je možno doporučit pro začínající modeláře. Balení obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty i drobné příslušenství. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodného obrázkového postupu, který vede krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický. Součástí stavebnice není podstavec, který je na fotografii hotového modelu.

Model lodi Calella, stavebnice Occre - balení

Model lodi - člunu Calella je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek pro méně zkušené modeláře. Protože stavebnice modelu člunu Calella od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Calella je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  Calella, stavebnice Occre - obsah balení
Materiál
Model lodi Calella, stavebnice Occre - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Calella, stavebnice Occre - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Calella, stavebnice Occre - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Calella, stavebnice Occre
Model lodi Calella, stavebnice Occre


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah