Model lodi HMS Beagle, dřevěné modely, stavebnice lodí Occre - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi HMS Beagle, dřevěné modely, stavebnice lodí Occre

Jak vybrat > Occre

Model lodi HMS Beagle - stavebnice průzkumné lodi Ch. Darwina

Model lodi HMS Beagle, stavebnice modelu lodi Occre
Modely lodí a stavebnice Occre
HMS Beagle
Není skladem
OC12005
Měřítko: 1:60
Délka: 72 cm
Výška: 48 cm

Slavná loď, na které Ch. Darwin učinil své epochální objevy.
3.490,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

HMS Beagle byla 10 dělová briga třídy Cherokee z klasifikace Royal Navy. Byla jednou z více než 100 lodí této třídy, které byly postaveny. Konstrukci navrhnul sir Henry Peake v roce 1807. Kýl HMS Beagle byl položen v červnu 1818, stavba si vyžádala náklady £ 7,803 a loď byla spuštěna na vodu 11. května 1820. V červenci téhož roku se u příležitosti oslav korunovace krále Jiřího IV loď zúčastnila slavnostní přehlídky loďstva na řece Temži. V dalších letech pak byla adaptována na průzkumné plavidlo a zúčastnila se tří vědeckých expedicí. Více informací o tomto plavidle naleznete v článku Osudy lodi HMS Beagle zde.


Popis stavebnice modelu lodi

Model se staví metodou dvojitého plaňkování na žebra. Ve stavebnici je přiložen originální anglický návod se stavebními pokyny a výkresy. V balení najdete mosazné odlitky, plaňky na trup, dřevěnou kulatinu na ráhna a stěžně, kovové díly, leptané mosazné detaily, nitě na lanoví, ušité plachty a řadu drobných dílů tak, jak je vidét z našich fotografií. Žebra a další díly kostry jsou přesně vyřezány laserem. Stavebnice tedy obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Video návod výrobce.

Model lodi HMS Beagle, stavebnice modelu lodi Occre

Model lodi HMS Beagle je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi HMS Beagle od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi HMS Beagle je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi

Model lodi HMS Beagle, stavebnice modelu lodi Occre


Model lodi pod lupou

Model lodi HMS Beagle, stavebnice modelu lodi Occre


Související zboží

Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Sada malých svorek OC
165,00 Kč Přidat
Model. podložka AM A3
290,00 Kč Přidat
Sada 5 čepelí pro skalpel
89,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky