MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Aurora - stavebnice elegantní brigy

Model lodi Aurora, stavebnice modelu lodi Occre
Není skladem
OC13001
Měřítko: 1:65
Délka: 68,2 cm
Výška: 48,3 cm

Španělská obchodní briga z 19. století. Briga byla středně velká univerzální plachetnice.
4 350,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

V 19. a počátkem 20. století se díky uzavřeným obchodním dohodám mezi Španělskem a jejími zámořskými koloniemi rozvinul obrovský proud námořní dopravy.  Vozilo se zboží všeho druhu a to v obou směrech a postupně nabývala stále většího významu i osobní doprava.
Aurora je příkladem hezké brigy, která se široce používala pro plavbu mezi Evropou a Amerikou, protože její vybavení a konstrukce poskytovala nejlepší výsledky v podmínkách stálého větru, typického v prostředí Atlantického oceánu.
Briga byla středně velká univerzální plachetnice, používaná od 18. do 19. století v různých námořních oborech od rybolovu po válečné využití. Bývala 30 až 50 metrů dlouhá a měla střídmé tvary a ladné linie. Na horní palubě se nestavěly žádné vysoké palubní nástavby a výzdoba byla velmi omezená.
Briga měla dva třídílné stěžně, z nichž první byl o něco kratší. Na nich byly upevněny ráhnové plachty ve třech úrovních, a to hlavní plachta, košová plachta a brámová plachta. Ve spodní části zadního stěžně a někdy i hlavního byla upevněna vratiplachta. Na přídi čněl dlouhý dvoudílný nebo třídílný čelen, na kterém bylo uchyceno podélné lanoví a soustava příďových trojcípých plachet (kosatky, létavky). Výzbroj této plachetnice se omezovala na několik děl a hlavní zbraní proti pirátům byla její rychlost a dobrá ovladatelnost. Tyto výhody ovšem využívali i piráti a korzáři
.


Popis stavebnice modelu lodi

Model se staví metodou dvojitého plaňkování na žebra. Ve stavebnici je přiložen originální anglický návod se stavebními pokyny. V balení najdete mosazné odlitky, plaňky na trup, dřevěnou kulatinu na ráhna a stěžně, kovové díly, leptané mosazné detaily, nitě na lanoví, ušité plachty a řadu drobných dílů jak je vidét z našich fotografií. V balení naleznete taky pěkný stojan na hotový model.
Žebra a další díly kostry jsou přesně vyřezány laserem. Stavebnice tedy obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.

Model lodi Aurora, Occre - balení

Model lodi Aurora je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Aurora od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Aurora je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Aurora, Occre


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah