Model lodi Mercedes, dřevěné modely, stavebnice lodí Occre - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi Mercedes, dřevěné modely, stavebnice lodí Occre

Jak vybrat > Occre

Model lodi Mercedes - stavebnice fregaty pokladů

Model lodi Mercedes, stavebnice modelu lodi Occre
Modely lodí a stavebnice Occre
Mercedes
OC14007
Měřítko: 1:85
Délka: 84,5 cm
Výška: 64 cm

Model lodi, španělské fregaty, která vozila zlato, stříbro a další vzácné zboží.
6.660,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

Nuestra Señora de las Mercedes byla španělská námořní fregata, která byla potopena Brity v blízkosti jižního pobřeží Portugalska dne 5. října 1804 v průběhu bitvy u mysu Santa Maria. V této době panoval mezi Španělskem a Anglií mírový stav. Španělská fregata byla součástí malé flotily plující z Montevideo do Cádizu, která přepravovala stříbro, zlato, lamy vikuňa, skořici a další vzácné zboží. Flotila byla zastavena patrolou britského námořnictva, Velitel uskupení nařídil změnit kurs a plout do britského přístavu k prohlídce. Tento příkaz španělský velitel, brigádní generál José de Bustamante y Guerra odmítnul s odůvodněním, že oba státy nejsou ve válečném stavu, což by mohlo ospravedlňovat takový to postup. Samuel Sutton, britský velitel HMS Amphion však nařídil zahájit palbu. Hned první výstřel zasáhl sklad lodi Mercedes  a způsobil výbuch, po kterém se plavidlo rychle potopilo. Z celkového počtu 301 členů posádky se podařilo zachránit jen 51.
Dne 18. května 2007 společnost Odyssey Marine Exploration oznámila objevení vraku s kódovým označením "Black Swan". Tento vrak byl prohlášen za Mercedes. Firmě Odyssey se podařilo z vraku vyzvednout téměř 500 tisíc stříbrných a zlatých mincí, které odvezla do USA
a po létech soudních sporů zase vrátila do Španělska.

Největší poklad vyzdvižený z potopené lodi. Příběh obrovského bohatství  z vraku lodi Nuestra Señora de las Mercedes (Black Swan Project).


Popis stavebnice modelu lodi

Model lodi Mercedes, Occre - balení

Model lodi Mercedes je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Mercedes od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Mercedes je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Mercedes, stavebnice modelu lodi Occre


Související zboží

Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Sada malých svorek OC
165,00 Kč Přidat
Model. podložka AM A3
290,00 Kč Přidat
Sada 5 čepelí pro skalpel
89,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky