MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Mercedes - stavebnice fregaty pokladů

Model lodi Mercedes, stavebnice modelu lodi Occre
OC14007
Měřítko: 1:85
Délka: 84,5 cm
Výška: 64 cm

Model lodi, španělské fregaty, která vozila zlato, stříbro a další vzácné zboží.
6 660,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Nuestra Señora de las Mercedes byla španělská námořní fregata, která byla potopena Brity v blízkosti jižního pobřeží Portugalska dne 5. října 1804 v průběhu bitvy u mysu Santa Maria. V této době panoval mezi Španělskem a Anglií mírový stav. Španělská fregata byla součástí malé flotily plující z Montevideo do Cádizu, která přepravovala stříbro, zlato, lamy vikuňa, skořici a další vzácné zboží. Flotila byla zastavena patrolou britského námořnictva, Velitel uskupení nařídil změnit kurs a plout do britského přístavu k prohlídce. Tento příkaz španělský velitel, brigádní generál José de Bustamante y Guerra odmítnul s odůvodněním, že oba státy nejsou ve válečném stavu, což by mohlo ospravedlňovat takový to postup. Samuel Sutton, britský velitel HMS Amphion však nařídil zahájit palbu. Hned první výstřel zasáhl sklad lodi Mercedes  a způsobil výbuch, po kterém se plavidlo rychle potopilo. Z celkového počtu 301 členů posádky se podařilo zachránit jen 51.
Dne 18. května 2007 společnost Odyssey Marine Exploration oznámila objevení vraku s kódovým označením "Black Swan". Tento vrak byl prohlášen za Mercedes. Firmě Odyssey se podařilo z vraku vyzvednout téměř 500 tisíc stříbrných a zlatých mincí, které odvezla do USA
a po létech soudních sporů zase vrátila do Španělska.

Největší poklad vyzdvižený z potopené lodi. Příběh obrovského bohatství  z vraku lodi Nuestra Señora de las Mercedes (Black Swan Project).


Popis stavebnice modelu lodi

Model lodi Mercedes, Occre - balení

Model lodi Mercedes je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Mercedes od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Mercedes je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Mercedes, stavebnice modelu lodi Occre


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah