Model lodi fregata Diana, dřevěné modely lodí Occre - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi fregata Diana, dřevěné modely lodí Occre

Jak vybrat > Occre

Model lodi Diana - stavebnice silné a rychlé protipirátské fregaty

Model lodi Occre Diana
Diana - OC14001
OC14001
Měřítko: 1:85
Délka: 85 cm
Výška: 63,5 cm

Díky své konstrukci mohla tato loď plout rychleji než jejich předchůdci. Tyto plavidla se zúčastnilo války proti Francii.
6.660,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi


Tady loď plula

Fregata Diana byla spuštěna na vodu dne 10. března 1792. Byla součástí série fregat známých jako" Mahonesas ", protože byly postaven ve městě Mahón. Díky své konstrukci mohly tyto lodi plout rychleji než jejich předchůdci. Tyto plavidla se zúčastnila války proti Francii, která se odehrávala podél pobřeží Katalánska. Během války za nezávislost byl jejich základnou Cádiz. Jako součást námořních sil Havany, se rovněž účastnila v bojích proti korzárům na  Antilách a absolvovala různé cesty přes Atlantik. Pro svoji rychlost a sílu vynikala především v boji proti korzárům. V roce 1833 byla v námořní loděnici Cartageny rozebrána.

Antily


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, kotvy a jiné díly,  ušité plachty z plátna, vlajky atd. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou návodné řady fotografií, které vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglický.

Model lodi Occre Diana - balení

Model lodi Diana je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Diana od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Diana je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi, stavebnice Diana Occre - obsah balení
Materiál
Model lodi, stavebnice Diana Occre - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi, stavebnice Occre Mississippi - příslušenství
Dokumentace
Model řlodi, stavebnice Diana Occre - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Occre Diana
Model lodi Occre Diana
Model lodi Occre Diana


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Sada pilníků 6001
289,00 Kč Přidat
Sada malých svorek OC
165,00 Kč Přidat
Model. podložka AM A3
290,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky