MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model vikingské lodi - stavebnice drakkara

Model vikingské lodi, stavebnice modelu lodi Amati
AMB140601
Měřítko: 1:50
Délka: 44 cm

Vikingská loď typu drakkar.
3 290,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Vikingská loď typu drakkar bylo nejimpozantnější plavidlo ze všech vikingských válečných lodí. Král Olaf Tryggvesson nazval svého  drakkara “Ormen Lange”, dlouhý had a ten se stal legendou Severního moře. Drakkary byli ozdobeni vyřezanou hlavou draka a dosahovali délky až 48 metrů. Byla to velice lehká a obratná plavidla, která se díky svému malému ponoru dostala proti proudu řek i hluboko do vnitrozemí. Dlouhý trup umožňoval i platbu na otevřeném moři. Velké množství těchto lodí seskupených do flotily působilo velkolepým dojmem a bylo zničující silou při výpadech na okolní státy, Anglií nevyjímaje.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra v jedné vrstvě. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky, lišty, nosníky, kulatinu na stěžně, ráhno a vesla, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly. Součástí stavebnice je i plátno na výrobu plachty. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici najdete stavební výkresy a obrázkový návod. Stojan není součástí balení stavebnice. Nářadí, lepidlo, barvy ani lak nejsou součástí balení.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Model vikingské lodi, stavebnice modelu lodi Amati

Model lodi Viking je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Viking od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Viking je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model vikingské lodi, stavebnice modelu lodi Amati


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah