Dostavník, stage coach, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Dostavník, stage coach, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati

Jak vybrat > Amati

Model dostavníku (Stage Coach)

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati
Modely lodí a stavebnice Amati
Dostavník
Není skladem
AM171101
Měřítko: 1:10
Délka: 69,5 cm
Výška: 27,8 cm
Šířka: 18,7 cm

Model typického amerického dostavníku
5.490,00 Kč Přidat
 


Stručná historie

Nádherně detailně propracovaný model amerického dostavníku, typický typ z dob divokého západu.
Dostavník Stage Coach  jezdil ve Spojených státech mezi Bostonem a Rhode Island již od roku 1716 a dalších padesát let nedoznala jeho konstrukce jakékoliv změny. Avšak dostavník Stage Coach v té podobě jak jej známe nyní a jak jej můžeme vidět na našem modelu, vzniknul až mnohem později. Byl téměř jedinou možností jak hromadně přepravovat osadníky ve vnitrozemí. Postupem času jeho používání rozšířilo a stal se symbolem objevování a osídlování amerického vnitrozemí kdy se také jeho jméno zapsalo do podvědomí lidí. Stage  Coach se proslavil především ve službách americké vlády. Zde vozil poštu, zlato a používán byl i pro různé vojenské účely. Doprava osob však vždy hrála podstatnou roli.
Další informace jsou ve článku Historický dostavník.


Popis stavebnice

Součástí stavebnice je kompletní zavazadlo a dvě pušky Winchester vyrobeny ze dřeva a mosazi. Sedadla jsou potažena imitací kůže, na zavazadlech jsou ztvárněné kožené popruhy s mosaznými přezkami, které jsou použity i na samotném voze. Udivuje schránka na peníze, rolety na oknech, bohatě zdobený kočár i mnoho různorodých zavazadel.
Jednotlivé díly podvozku jsou vyrobené z laserem řezaného masivního ořechu, tři sady drobných dílů z leptaného kovu, plnobarevná sada obtisků. Ve stevebnici naleznete příručku s pokyny a kompletní sadu plánů. Váha balení 2,98 kg nasvědčuje, že stavebnice je plná dílů a různého materiálu.Model Stage Coach, stavebnice modelu Amati

Model Stage Coach je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost historie. Protože stavebnice modelu Stage Coach od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů. Model Stage Coach je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model pod lupou

Model Stage Coach, stavebnice modelu Amati
Model Stage Coach, stavebnice modelu Amati
Model Stage Coach, stavebnice modelu Amati
Model Stage Coach, stavebnice modelu Amati
 


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky