MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz




Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lokomotivy Rocket - stavebnice vítězného stroje

Model lokomotivy Rocket, stavebnice modelu Occre
OC54000
Měřítko: 1:24
Délka: 29 cm
Výška: 18 cm

Stephensonova vítězná lokomotiva.
2 950,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Model lokomotivy Rocket, stavebnice modelu Occre


Stručná historie lokpmotivy

V roce 1829 uspořádala Liverpoolská a Manchesterská železnice soutěž na nejlepší lokomotivu pro svou linku. Vítězem z pěti přihlášených strojů se stal vynálezce George Stephenson se svou lokomotivou Rocket. Tato lokomotiva vážila pouze 4,2 tuny a měla vícetrubkový kotel dlouhý téměř 6 stop a o průměru 3 stopy. Konstrukce kotle se vyznačovala velkou účinnost z hlediska přenosu tepla. Písty v nakloněných  válcích byly připojeny k hnacím kolům o průměru více než 4 ft. Toto řešení umožnilo lokomotivě dosáhnout na tu dobu neuvěřitelné rychlosti až 25 mph.
Díky svým vlastnostem se Rocket stala první praktickou loužitelnou lokomotivou z hlediska přepravy cestujících a zboží, která zahájila nový věk v historii dopravy.


Popis stavebnice modelu lokomotivy

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.

Ponořte se do světa železničního modelářství a užijte si se stavnou našich modelů cestu zpět do věku těchto nádherných parních lokomotiv. Postupně zjistíte, jak sestavit model se všemi podrobnostmi původní lokomotivy. Zveme vás, abyste se nechali unést a vytvořili prostor pro kreativní trávení volného času, ve kterém si můžete užít tento úžasný model vlaku. Model je ideální pro začátečníky ve světě železničního modelářství.

Model lokomotivy Rocket, stavebnice modelu Occre, balení


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi

Model lokomotivy Rocket, stavebnice modelu Occre


Model lokomotivy pod lupou


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah