Model Lady Nelson lodi, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model Lady Nelson lodi, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati

Jak vybrat > Amati

Model lodi, stavebnice Lady Nelson

Model lodi Lady Nelson, stavebnice modelu lodi Amati
Modely lodí a stavebnice Amati
Lady Nelson
AMB130001
Měřítko: 1:64
Délka: 53 cm

Lady Nelson je modelem typického britského cutteru.
3.750,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

Lady Nelson je modelem typického britského cutteru z konce osmnáctého století. Cutter je plavidlo britské konstrukce, které původně vyvinuli pašeráci z Folkestone a okolních oblastí. Netrvalo dlouho a královské námořnictvo rovněž ocenilo zdařilou konstrukci a plavební vlastnosti a tyto stavební prvky začalo používat na svých lodích právě pro boj s pašeráky. Kutr byl navržen s důrazem na dosažení co nejvyšší rychlosti, a proto se vyznačoval velkou plochou plachet v poměru k velikosti lodi.  Od poloviny osmnáctého století byl tento typ lodi široce využíván hlavně k pašování.
Model kutru Lady Nelson je zpracován na základě autentických podkladů a přibližují se muzeální kvalitě zpracování.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra a je dvouvrstvé. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky, lišty, nosníky, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici najdete návod s obrázky a textem na sestavení modelu. Přiloženy jsou i výkresy. Originální doprovodný text je anglicky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak.

Model lodi Lady Nelson, stavebnice modelu lodi Amati

Model lodi Lady Nelson je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Lady Nelson od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Lady Nelosn je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi Lady Nelson, stavebnice modelu lodi Amati
Model lodi Lady Nelson, stavebnice modelu lodi Amati
Model lodi Lady Nelson, stavebnice modelu lodi Amati


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky