MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Bluenose - stavebnice slavného kanadského škuneru

Model lodi Bluenose, stavebnice modelu lodi Amati
AMB1447
Měřítko: 1:100
Délka: 54 cm
Výška: 44 cm

Slavný kanadský škuner.
2 680,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Alternativní verze:
Bluenose II Premium
Pro zakoupení jubilejní verze modelu lodi Bluenose II, která obsahuje originání kanadskou minci s vyobrazením Bluenose zvolte ve výběrovém poli nákupní karty Bluenose II Premium.


Stručná historie lodi

Bluenose byl 285 tunový škuner postavený v loděnicích v Lunenbergu, Nové Skotsko, Kanada za účelem rybolovu v vodách kolem Newfoundlandu . Vynikající plavební vlastnosti umožnily aby se stal vítězem „International Fisherman's Trophy “ (Mezínárodní trofej rybářských plavidel) v roce 1921. Tato regata se konala střídavě v Lunenbergu v Novém Skotsku a v Gloucesteru v Nové Anglii. Účast v soutěži byla přísně omezena jen na skutečná rybářská plavidla. Bluenose byl přihlášen k závodu v roce 1921 a od té doby vyhrál každý další jednotlivý závod, kterého se zúčastnil. Loď se stala ikonou kanadského lidu, je zobrazena na známkách i minci a v Lunenbergu má významnou expozice v místním muzeu.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra a je dvouvrstvé. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky, lišty, nosníky, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly.  Součástí stavebnice je i plátno na výrobu plachet a  vlajka. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici najdete návod s obrázky a textem na sestavení modelu. Přiloženy jsou i výkresy. Originální doprovodný text je anglicky. Nářadí, lepidlo, barvy ani lak nejsou součástí balení. Stojan není součástí balení stavebnice.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Model lodi Bluenose, Amati

Model lodi Bluenose je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Bluenose od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Bluenose je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Bluenose, Amati


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah