Model lodi Bluenose, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi Bluenose, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati

Jak vybrat > Amati

Model lodi Bluenose - stavebnice škuneru

Model lodi Bluenose, stavebnice modelu lodi Amati
Modely lodí a stavebnice Amati
Bluenose AMB1447
AMB1447
Měřítko: 1:100
Délka: 54 cm
Výška: 44 cm

Slavný kandský škuner
2.680,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

Bluenose byl 285 tunový škuner postavený v loděnicích v Lunenbergu, Nové Skotsko, Kanada za účelem rybolovu v vodách kolem Newfoundlandu . Vyniukající plavební vlastnosti umožnily aby se stal  vítězem „International Fisherman's Trophy “ (Mezínárodní trofej rybářských plavidel) v roce 1921. Tato regata se konala střídavě v Lunenbergu v Novém Skotsku a v Gloucesteru v Nové Anglii. Účast v soutěži byla přísně omezena jen na skutečná rybářská plavidla. Bluenose byl přihlášen k závodu v roce 1921 a od té doby vyhrál každý další jednotlivý závod, kterého se zúčastnil. Loď se stala ikonou kanadského lidu, je zobrazena na známkách i minci a v Lunenbergu má významnou expozice v místním muzeu.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra a je dvouvrstvé. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky, lišty, nosníky, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly.  Součástí stavebnice je i plátno na výrobu plachet a  vlajka. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici najdete návod s obrázky a textem na sestavení modelu. Přiloženy jsou i výkresy. Originální doprovodný text je anglicky. Nářadí, lepidlo, barvy ani lak nejsou součástí balení. Stojan není součástí balení stavebnice.

Model lodi Bluenose, Amati

Model lodi Bluenose je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Bluenose od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Bluenose je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi Bluenose, Amati
Model lodi Bluenose, Amati


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky