Model Revenge 1577 lodi, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model Revenge 1577 lodi, dřevěné modely, stavebnice lodí Amati

Jak vybrat > Amati

Model lodi, stavebnice Revenge 1577

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati
Modely lodí a stavebnice Amati
Revenge 1577
B130008
Měřítko: 1:64
Délka: 88,5 cm
Výška: 66,5 cm

Slavná válečná galeona
12.890,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

Revenge byla na vodu spuštěna v roce 1577 v loděnicích Royal Dockyard v Deptfordu a brzy byla nazývána jako „galeona pro závod. Váha byla asi  500 tun a posádkou tvořilo 250 mužů. Po dobu své služby se účastnila několika nezapomenutelných bitev proti španělské Armádě. Nadčasovost konstrukce i vynikající plavební vlastnosti lodi byly inspiraci pro konstrukci lodi The Sovereign of the Seas z roku 1637 a lodi Prince, spuštěné na vodu v roce 1670.
Osudy lodi jsou spojeny se známou postavou anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem, pod jehož velením se zúčastnila několika bitev. Vroce 1590 byly v rámci Frobisherovy expedice proti indické loďstva těžce poškozena a zajata. Jako válečná kořist byla vlečena do Španělska. Na cestě se však celý konvoj dostal do hrozné bouře, které poškozená Revenge již nedokázala vzdorovat a potopila se.


Popis stavebnice modelu lodi

Při konstrukci stavebnice modelu této lodi se vycházelo z nejnovějších historických poznatků. Stavebnice je určena pro zkušené modeláře, který stavba může zabrat kolem 250 h v závislosti na zručnosti.
Model se staví technologií dvojitého plaňkování na žebra. Stavebnice obsahuje laserem  předřezané díly z překližky a tvrdého dřeva, detailní díly leptané foto cestou, dřevěné příslušenství i mosazné díly, ozdoby a děla. Součástí je i nezbytné kulatina na stěžně a ráhna, nitě apod. V balení naleznete 20 listů plánů a 96 barevných stran pokynů a instrukcí.

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati

Model lodi Revenge 1577 je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Revenge 1577 od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Revenge 1577 je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky