MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi, stavebnice Revenge 1577

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati
Není skladem
B130008
Měřítko: 1:64
Délka: 88,5 cm
Výška: 66,5 cm

Slavná válečná galeona
12 890,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Revenge byla na vodu spuštěna v roce 1577 v loděnicích Royal Dockyard v Deptfordu a brzy byla nazývána jako „galeona pro závod. Váha byla asi  500 tun a posádkou tvořilo 250 mužů. Po dobu své služby se účastnila několika nezapomenutelných bitev proti španělské Armádě. Nadčasovost konstrukce i vynikající plavební vlastnosti lodi byly inspiraci pro konstrukci lodi The Sovereign of the Seas z roku 1637 a lodi Prince, spuštěné na vodu v roce 1670.
Osudy lodi jsou spojeny se známou postavou anglické námořní historie Sirem Francisem Drakem, pod jehož velením se zúčastnila několika bitev. Vroce 1590 byly v rámci Frobisherovy expedice proti indické loďstva těžce poškozena a zajata. Jako válečná kořist byla vlečena do Španělska. Na cestě se však celý konvoj dostal do hrozné bouře, které poškozená Revenge již nedokázala vzdorovat a potopila se.


Popis stavebnice modelu lodi

Při konstrukci stavebnice modelu této lodi se vycházelo z nejnovějších historických poznatků. Stavebnice je určena pro zkušené modeláře, který stavba může zabrat kolem 250 h v závislosti na zručnosti.
Model se staví technologií dvojitého plaňkování na žebra. Stavebnice obsahuje laserem  předřezané díly z překližky a tvrdého dřeva, detailní díly leptané foto cestou, dřevěné příslušenství i mosazné díly, ozdoby a děla. Součástí je i nezbytné kulatina na stěžně a ráhna, nitě apod. V balení naleznete 20 listů plánů a 96 barevných stran pokynů a instrukcí.

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati

Model lodi Revenge 1577 je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Revenge 1577 od Amati obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Revenge 1577 je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled


Model lodi pod lupou

Model lodi Revenge 1577, stavebnice modelu lodi Amati


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah