MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Pinta - stavebnice Kolumbovy lodi

Model lodi Pinta, stavebnice modelu lodi Amati
AMB1410
Měřítko: 1:65
Délka: 45 cm

Pinta z Kolumbovy flotily.
2 860,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Pinta, spolu se Santa Marií a Ninou, tvořila součást Kolumbovy flotily, jejímž cílem bylo najít cestu do Indie západním směrem.
Španělská literatura, kromě Kolumbových vlastních lodních deníků, poskytuje jen málo podrobností o dvou karavelách, které doprovázely Santa Maria na její plavbě přes Atlantik. Niña a Pinta byly nejdříve vystrojeny latinskou takeláží. Je známo, že patřili bratrům Pinzonů, kteří se účastnili historické cesty jako kapitáni. Když Pinta dorazila na Kanárské ostrovy, bylo její plachtoví změněno na ráhnové s obdélníkovou plachtou. Při této rekonstrukci byl vyměněn i stěžeň a výprava se zdržela o 1 měsíc. V roce 1492 výprava objevila nový svět - americký kontinent.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra a je dvouvrstvé. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky, lišty, nosníky, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví a jiné díly. Součástí stavebnice je i plátno s předtištěnými plachtami a  vlajka. Díly z překližky jsou čistě vyřezány a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Ve stavebnici najdete návod s obrázky a textem na sestavení modelu. Přiloženy jsou i výkresy. Originální doprovodný text je anglicky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani stojánek nejsou součástí balení.

Model lodi Pinta, stavebnice modelu lodi Amati

Model lodi Pinta je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Amati. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Pinta od Amaio obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Pinta je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Santa Maria, Amati


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Ilustrace A3 IL001
Kolumbus vystoupil na pevninu, kterou zabral ve jménu krále a královny.
150,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah