MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi HM Brig Badger - stavebnice plavidla Horatia Nelsona

Neaktuální zboží


Stručná historie lodi

HMS Badger byla briga, která byla ve službě Royal Navy na konci osmnáctého století. Je známá jako první loď  Royal Navy, na které velel Horatio Nelson.
V Badger byla jednou z mnoha lodí zakoupených pro službu u severoamerického pobřeží během americké války za nezávislost v letech 1775 - 1783.  Byl původně americkou lodí zakoupenou v Jamajce v listopadu 1777 za částku 1540 liber. Nahradila tak dřívější loď téhož jména HMS Badger, která byl zakoupena v předchozím roce, ale která nebyla způsobilá provozu. Brigy se obvykle používaly pro konvojovou službu, pobřežní průzkum, strážní službu a Badger nebyl žádnou výjimkou. Brigy byly relativně rychlé a měly dobrou manévrovatelnost,  ale na druhou stranu prostory byly poměrně stísněné, což na moři znamenalo velkou vlhkost.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Model je navržen v provedení v jakém se nacházela skutečná loď v době jejího vystrojení pro službu v Royal Novy pod velením admirála Nelsona, tedy od 8. 12. 1778 do 19. 6. 1779. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky z lípy pro první plaňkování a z ořechu pro druhou vrstvu a lišty na palubu z Tanganiky. Součástí jsou čtyřliberní děla s dřevěnými vozíky a dělovým lanovím, půlliberní  soustružené otočné palné zbraně, profilované lišty, kulatina na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, nitě v černé a přírodní barvě pro imitaci lanoví, vysoce přesné detailní mosazné díly vyráběné leptáním, lodní sporák, háky a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady výkresů v aktuálním měřítku a dvěma textovými barevně ilustrovanými manuály. Obsahem jsou také fotografie ze stavby prototypového modelu. Originální doprovodný text je anglicky. Model vyniká historickou věrností. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Balení modelu lodi Badger, Jotiika, stavebnice www.modely-lodi.cz

Model lodi Badger je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Jotika. Mezi modeláři je oblíben pro svou historickou úlohu, solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Badger od Jotika obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Badger je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Model lodi pod lupou

Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz


Související zboží


Související informace

Návrat na obsah