Model lodi H.M.Granado, dřevěné stavebnice Jotika - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi H.M.Granado, dřevěné stavebnice Jotika

Jak vybrat > Jotika

Model lodi H.M. Bomb Vessel Granado - stavebnice bombové lodi

Model lodi H.M. Bomb Vessel Granado, stavebnice Corel
Jotika na www.modely-lodi.cz
Bomb Vessel Granado
JO9015
Měřítko: 1:64
Délka: 78,5 cm

Granado byla zvláště účinná při obléhání přístavních pevností.
9.990,00 Kč Přidat
Professional quality Jotika (www.modely-lodi.cz)
 


Stručná historie lodi

Datování: 1756
Dvanáct bombových plavidel , včetně H.M. Granado , bylo postaveno při vypuknutí války v roce 1739.
Ačkoli není přesně jisté kdo Granado navrhnul , jeho konstrukce je obvykle přisuzovana Thomas Slade, který dohlížel na stavbu loďi v Ipswich. Thomas Slade rovněž vedl návrh známých lodí např. lodí jako H.M.S. Victory.Spuštěna na vodu byla 22.  červena 1742 a v Harwich vystrojena jako šalupa. Mezi spuštěním Granada a jeho úpravou na bombové plavidlo došlo k celé řadě změn ve srovnání s původními výkresy Admirality. H.M Grenado se ve své historii zúčastnila celé řady bojových akci.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií dvojitého plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky z lípy pro první plaňkování a z ořechu pro druhou vrstvu. Součástí výbavy jsou i předřezané dělové střílny, které tak není nutno pracně a zdlouhavě vyřezávat.Dále zde naleznete čtyřliberní lodní děla včetně dřevěnýchvozíků, půlliberní otočné palné zbraně, mosazné moždíře, profilované lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, nitě v černé a přírodní barvě pro imitaci lanoví, vysoce přesné mosazné díly vyráběné leptáním a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady devítivýkresů v aktuálním měřítku a textovým barevně ilustrovaným návodem, který rovněž obsahuje fotografie ze stavby prototypového modelu. Originální doprovodný text je anglicky. Model vyniká historickou věrností. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz

Model lodi Granado je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Jotika. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Granado od Jotika obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Granado je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi

Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz


Model lodi pod lupou

Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Granado Jotika, stavebnice www.modely-lodi.cz


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky