MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Tonnant - tato korveta je představitel privateers

Model lodi Tonnant Corel, www.modely-lodi.cz
Není skladem
CO50
Měřítko: 1:50
Délka: 86 cm
8 150,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

V poslední čtvrtině 18. století byli privateers obecně malé rychlé obchodní lodě. Nesly velkou plochu plachet a byly dobře vyzbrojeny zbraněmi lehké ráže. Na rozdíl od pirátů pluly tyto lodě pod národní vlajkou. Korveta Tonnant je typický představitel této lodní třídy. Neúplnost a roztříštěnost informací, které se zachovaly, nám neumožňuje vysledovat kompletní historii této lodi. Zkoumání je komplikováno i tím, že se v historii objevuje více plachetních stejného jména, takže často lze těžko potvrdit, že nalezené informace se skutečně vztahují k této lodi.

Popis stavebnice modelu lodi

Špičkové provedení modelu lodi Tonnant. Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky i plaňky, dále lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, mosazné kování, dekorace, vlajky  a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady návodných výkresů zobrazující pohledy, řezy, rozložení dílů, plán lanoví, detaily stěžňů a ráhen a další.  Vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglicky, německy, francouzsky a italsky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Model lodi Tonnant je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Corel. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Tonnant od Corel obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Tonnant je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah