Model lodi Tonnant, stavebnice Corel - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi Tonnant, stavebnice Corel

Jak vybrat > Corel

Model lodi Tonnant - tato korveta je představitel privateers

Model lodi Tonnant Corel, www.modely-lodi.cz
Corel na www.modely-lodi.cz
Tonnant
Není skladem
CO50
Měřítko: 1:50
Délka: 86 cm
8.150,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

V poslední čtvrtině 18. století byli privateers obecně malé rychlé obchodní lodě. Nesly velkou plochu plachet a byly dobře vyzbrojeny zbraněmi lehké ráže. Na rozdíl od pirátů pluly tyto lodě pod národní vlajkou. Korveta Tonnant je typický představitel této lodní třídy. Neúplnost a roztříštěnost informací, které se zachovaly, nám neumožňuje vysledovat kompletní historii této lodi. Zkoumání je komplikováno i tím, že se v historii objevuje více plachetních stejného jména, takže často lze těžko potvrdit, že nalezené informace se skutečně vztahují k této lodi.

Popis stavebnice modelu lodi

Špičkové provedení modelu lodi Tonnant. Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky i plaňky, dále lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, mosazné kování, dekorace, vlajky  a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady návodných výkresů zobrazující pohledy, řezy, rozložení dílů, plán lanoví, detaily stěžňů a ráhen a další.  Vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglicky, německy, francouzsky a italsky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Model lodi Tonnant je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Corel. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Tonnant od Corel obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Tonnant je jedním z nich.


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky