Model lodi Couronne, stavebnice Corel - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi Couronne, stavebnice Corel

Jak vybrat > Corel

Model lodi Couronne - mohutná francouzská válečná loď

Model lodi Couronne Corel, www.modely-lodi.cz
Corel na www.modely-lodi.cz
Couronne
Není skladem
CO17
Měřítko: 1:100
Délka: 81,5 cm
11.490,00 Kč Přidat
 


Stručná historie lodi

Couronne byla první velká loď kompletně navržena a postavena Francouzi. Na objednávku kardinála Richelieua byly práce svěřené slavnému mistru Charles Morieur Dieppe. Loď byla dokončena v roce 1636 v La Roche a byla jednou z nejmohutnějších lodí té doby. Zvláštní pozornost byla věnována sochařské výzdobě lodi, kterou vyrobilo několik řezbářů. Tento model vyniká díky kvalitě a rozmanitosti druhů dřeva, které jsou použity.

Popis stavebnice modelu lodi

Špičkové provedení modelu lodi Couronne. Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky i plaňky, dále lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, mosazné kování, dekorace, vlajky  a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady návodných výkresů zobrazující pohledy, řezy, rozložení dílů, plán lanoví, detaily stěžňů a ráhen a další.  Vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglicky, německy, francouzsky a italsky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Model lodi Couronne je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Corel. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Couronne od Corel obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Couronne je jedním z nich.


Související zboží

Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Modelářský skalpel
179,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Štětec na prach
599,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky