MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Bellona - známá dělová loď britského námořnictva

Není skladem
CO54
Měřítko: 1:100
Délka: 77 cm
10 910,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Model lodi Bellona Corel, www.modely-lodi.cz


Stručná historie lodi

H.M.S. Bellona byla jednou z nejznámějších 74-dělových lodí britského námořnictva. Bellona byla spuštěna na vodu dne 19. února 1760. Jedním z prvních úkolů bylo připojit se k válečnému loďstvu, které následně blokovalo Brest. Dne 30. prosince 1780 se Bellona zúčastnila zajetí 44-dělové  nizozemské lodi Princezna Carolina. V dalším období křižovala u Gibraltaru, v Severním moři a Západní Indii. Aktivní roli sehrála při blokádě Cádizu a při službě u Jamajky, v Portsmouthu a na Barbadosu. Bellona sloužila v námořnictvu přes 50 let a vyřazena byla až v únoru 1814.

Popis stavebnice modelu lodi

Špičkové provedení modelu lodi Bellona. Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky i plaňky, dále lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, mosazné kování, dekorace, vlajky  a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady návodných výkresů zobrazující pohledy, řezy, rozložení dílů, plán lanoví, detaily stěžňů a ráhen a další.  Vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglicky, německy, francouzsky a italsky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, plachty/plátno na plachty, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Prodejní balení lodi Belolona, stavebnice Corel

Model lodi Bellona je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Corel. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Bellona od Corel obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Bellona je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz
Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz
Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz
Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah