MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Bellona - známá dělová loď britského námořnictva

CO54
Měřítko: 1:100
Délka: 77 cm
10 910,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Model lodi Bellona Corel, www.modely-lodi.cz


Stručná historie lodi

H.M.S. Bellona byla jednou z nejznámějších 74-dělových lodí britského námořnictva. Bellona byla spuštěna na vodu dne 19. února 1760. Jedním z prvních úkolů bylo připojit se k válečnému loďstvu, které následně blokovalo Brest. Dne 30. prosince 1780 se Bellona zúčastnila zajetí 44-dělové  nizozemské lodi Princezna Carolina. V dalším období křižovala u Gibraltaru, v Severním moři a Západní Indii. Aktivní roli sehrála při blokádě Cádizu a při službě u Jamajky, v Portsmouthu a na Barbadosu. Bellona sloužila v námořnictvu přes 50 let a vyřazena byla až v únoru 1814.

Popis stavebnice modelu lodi

Špičkové provedení modelu lodi Bellona. Stavebnice obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky i plaňky, dále lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, mosazné kování, dekorace, vlajky  a další díly. Díly z překližky jsou čistě vyřezány technologií CNC a k oddělení od základové desky stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové. Návod na sestavení modelu je řešen formou sady návodných výkresů zobrazující pohledy, řezy, rozložení dílů, plán lanoví, detaily stěžňů a ráhen a další.  Vedou krok za krokem průběhem celé stavby. Originální doprovodný text je anglicky, německy, francouzsky a italsky. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Prodejní balení lodi Belolona, stavebnice Corel

Model lodi Bellona je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Corel. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Bellona od Corel obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Bellona je jedním z nich.


Model lodi pod lupou

Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz
Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz
Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz
Model lodi Belona, Corel, www.modely-lodi.cz


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah