MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi pro potěšení zkušeného modeláře

model-lodi.cz pro zkušeného modeláře


Jste modelář, který již něco postavil? Máte zkušenosti se stavbou dřevěného modelu lodi a chcete pokračovat ve svém hobby? V tomto případě Vám nabízíme některá doporučení.

Protože jste si v minulosti prošli složitou stavbou modelu lodi a věřím, že úspěšně, můžete si dovolit klást si vyšší cíle.Za svůj další model můžete zvolit již typ s vyšší obtížností stavby. Tu uvádíme i na našich stránkách, Je však nutno ji brát jen jako orientační vodítko. Základní hranice výběru jsou dány jistě cenou. Pak ale můžete volit některý z modelů, který znázorňuje Vaší oblíbenou loď a který Vám ve sbírce chybí. Některé modely mají přiloženou dokumentaci převážně ve formě výkresů a textů a je zde méně obrázků a fotek. To platí především u modelů od firem Sergal a Panart. Jako zkušenější modelář se s tím vyrovnáte a zároveň si uchováte pocit "skutečného lodního stavitele".
Některé postupy si uděláte po svém , protože je máte ověřené, a protože přinesly úspěch. Můžete se pustit do rozsáhlejšího barvení. Tedy nejen některé drobné detaily, ale i např. trup a další rozsáhlejší partie modelu. Vybírat můžete z náročnějších lodí, jejichž stavby může trvat rok i více, protože máte dostatek trpělivosti a stavbu jistě dokončíte.

Základní nářadí již asi vlastníte, takže s náročnějším modelem si můžete dokoupíte i některé další speciální pomůcky, jakými je např. malý soustruh na ráhna a stěžně, ruční elektrické vrtačka, s níž se desítky střílen u válečných lodí dělají přece jen rychleji, nebo kompresor na lakování a barvení. Tyto investice něco stojí, ale u vás je předpoklad, že budou dobře využity i u dalších modelů. U jednoho modelu přece nezůstanete. Pokud postavíte takovýto náročný model jistě jej opatříte ochranným krytem, aby další generace ve Vaší rodině viděly co se Vám podařilo dokázat.
Pokud budete mít o některý z náročnějších modelů zájem, nenecháváte objednávku na poslední chvíli, protože dodávka může chvíli trvat. Tabulka dobře ukazuje typy stavebnic modelů lodí, které pro tento účel doporučujeme. Vhodná kniha popisující historické detaily stavěné lodi pomůže upřesnit stavbu jednotlivých částí modelu lodi i vtisknout konečnému výtvoru více historické autenticity.

Návrat na obsah