MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Astrolabe - stavebnice francouzské korvety

Model lodi Astrolabe MM773, stavebnice Mantua
MM773
Měřítko: 1:50
Délka: 110 cm

Francouzská třístěžňová korveta ze začátku 19. století.
6 990,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi


Tady loď plula

Astrolabe byla francouzská korveta, která se proslavila svými  dvěma expedicemi do tichomoří v létech 1822 až 1828 a jednou expedicí do arktických oblastí pod vedením Jules Dumont d´Urville. Při druhé cestě do tichomoří výprava mimo jiné pátrala i po zmizelé expedici lodi Boussole a Astrolabe kapitána La Pérouse.
Loď byla postavena v loděnicích v Toulone a spuštěna na vodu v roce 1811. Následovaly dokončovací práce a 9. července 1814 byla pokřtěná jako Coquille. Výtlak byl 380 tun a její délka 38,5 m. V roce 1826 byla přejmenována podle lodi Astrolabe kapitána La Pérouse také na Astrolabe a vypravila se na další objevnou plavbu do Pacifiku. Při této plavbě nalezla místo ztroskotání své jmenovkyně Astrolabe z výpravy La Pérouse. Po dlouhé a úspěšné službě ve prospěch vědy a výzkumu byla v roce 1851 vyřazena z aktivní činnosti a rozebrána.Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice tohoto velkého modelu (délka 110 cm) obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, kotvy, vlajky a mnoho dalších dílů. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové. Součástí stavebnice je i držák lodi. Návod na sestavení modelu je řešen formou příručky a návodných a sestavných výkresů,  Doprovodný text je v několika jazycích (anglicky německy, italsky, francouzsky a holandsky). Model se staví bez plachet, aby vynikla krása lodi, ráhnoví a lanoví. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, plachty/plátno na plachty, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Model lodi Astrolabe MM773, stavebnice Mantua

Model lodi Astrolabe je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Mantua. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Astrolabe od Mantua obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Astrolabe je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - obsah balení
Materiál
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - dřevěný materiál - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Prohlídka stavebnice


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah