MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Astrolabe - stavebnice francouzské korvety

Model lodi Astrolabe MM773, stavebnice Mantua
Není skladem
MM773
Měřítko: 1:50
Délka: 110 cm

Francouzská třístěžňová korveta ze začátku 19. století.
6 390,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi


Tady loď plula

Astrolabe byla francouzská korveta, která se proslavila svými  dvěma expedicemi do tichomoří v létech 1822 až 1828 a jednou expedicí do arktických oblastí pod vedením Jules Dumont d´Urville. Při druhé cestě do tichomoří výprava mimo jiné pátrala i po zmizelé expedici lodi Boussole a Astrolabe kapitána La Pérouse.
Loď byla postavena v loděnicích v Toulone a spuštěna na vodu v roce 1811. Následovaly dokončovací práce a 9. července 1814 byla pokřtěná jako Coquille. Výtlak byl 380 tun a její délka 38,5 m. V roce 1826 byla přejmenována podle lodi Astrolabe kapitána La Pérouse také na Astrolabe a vypravila se na další objevnou plavbu do Pacifiku. Při této plavbě nalezla místo ztroskotání své jmenovkyně Astrolabe z výpravy La Pérouse. Po dlouhé a úspěšné službě ve prospěch vědy a výzkumu byla v roce 1851 vyřazena z aktivní činnosti a rozebrána.Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice tohoto velkého modelu (délka 110 cm) obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Trup se zhotovuje klasickou technologií plaňkováním na žebra. Ve stavebnici naleznete díly z překližky, plaňky a lišty, kulatinu na stěžně a ráhna, hotové kladky, očka, hřebíčky, nitě pro imitaci lanoví, odlitá děla, kotvy, vlajky a mnoho dalších dílů. Díly z překližky jsou čistě vyřezány laserem a k oddělení stačí ostrý nůž. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů vteřinové. Součástí stavebnice je i držák lodi. Návod na sestavení modelu je řešen formou příručky a návodných a sestavných výkresů,  Doprovodný text je v několika jazycích (anglicky německy, italsky, francouzsky a holandsky). Model se staví bez plachet, aby vynikla krása lodi, ráhnoví a lanoví. Nářadí, lepidlo, barvy, lak ani plachty nejsou součástí balení.

Model lodi Astrolabe MM773, stavebnice Mantua

Model lodi Astrolabe je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Mantua. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Astrolabe od Mantua obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Astrolabe je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - obsah balení
Materiál
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Astrolabe, stavebnice Mantua MM773 - dřevěný materiál - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Prohlídka stavebnice


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
MM8151
265,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah