MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Mercator, slavná belgická školní plachetnice

Model lodi Mercator  Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz
MM757
Měřítko: 1:120
Délka: 64.5 cm
Šířka: 18,5 cm
Výška: 38,5 cm

Slavná belgická školní loď. Nyní plovoucí muzeum.
5 190,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Loď byla pojmenovaná po Gerardus Mercatorovi (1512-1594), vlámské kartografovi. Konstrukce plavidla byla navržena průzkumníkem Antarktidy Adrien de Gerlache (1866-1934) jako školní loď pro belgické obchodní loďstvo. Stavba probíhala v loděnicích ve Skotsku, kde bylo plavidlo v roce 1932 spuštěno na vodu.
Skutečná námořní kariéra lodi začala v roce 1934, když v rámci belgicko-francouzské vědecké expedice navštívila ostrovy Pitcairn, Tahiti, Papeete a Havaj
.
Kromě plnění své hlavní role výcvikového plavidla Mercator byl používán i pro další úkoly. Loď prováděla hlavně vědecké pozorování, nebo se účastnila různých světových veletrhů a jachtařských akcí. V závodě Oslo-Ostende dosáhla zaslouženého vítězství. Ve své historii podnikla i řadu dlouhých plaveb. Jako příklad může sloužit přeprava dvou obřích soch Moai, z Velikonočního ostrova. V roce 1961 se stala plovoucím muzeem a to nejprve v Antverpách a konečně od roku 1964 v přístavu Ostende. Zde ji můžeme také dnes navštívit. Za celou dobu své existence si získala velké uznání a je nejznámější lodí Belgie.


Popis stavebnice modelu lodi

Model se staví metodou jednoho plaňkování na žebra. Ve stavebnici je přiložen originální anglický návod se stavebními pokyny i výkresy. V balení najdete mosazné odlitky, lípové plaňky, dřevěnou kulatinu na ráhna a stěžně, mosazné, leptané mosazné detaily, nitě na lanoví a vlajky. Žebra a další díly kostry jsou přesně vyřezány laserem. Stavebnice tedy obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Hekules a na lepení kovových dílů vteřinové.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, plachty/plátno na plachty, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Model lodi Mercator Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz

Model lodi Mercator je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Mantua. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a nenáročnou stavbu. Zákazníci jej kupují i jako dárek, protože představuje legendu z holandského života. Protože stavebnice modelu lodi Mercator od Mantua obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této lodi. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Mercator je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  Mercator, stavebnice Mantua MM757 - obsah balení
Materiál
Model lodi  Mercator, stavebnice Mantua MM757 - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Mercator, stavebnice Mantua MM757 - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Mercator, stavebnice Mantua MM757  - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Model lodi pod lupou

Model lodi Mercator Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Mercator Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz
Model lodi Mercator Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah