MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Krásný model francouzské válečné lodi La Couronne

Model lodi La Couronne Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz
MM778
Měřítko: 1:98
Délka: 76 cm

La Couronne byla symbolickou vlajkovou lodí a ikonou francouzského námořnictva, postavenou v roce 1636 na pokyn kardinála de Richelieu.
9 490,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

La Couronne byla symbolickou vlajkovou lodí francouzského námořnictva, postavenou v roce 1636 na pokyn kardinála de Richelieu. Loď La Couronne byla prvním válečným plavidlem, které si postavili Francouzi sami  v souladu s koncepcí kardinála Richelieu, který prosazoval obnovu tradice francouzského námořnictva. Až do této doby byla jiná francouzská plavidla  postavena v Holandsku. Konstrukce byla vytvořena pod dohledem slavného tesaře Karla Morieur z Dieppe. La Couronne byla jednou z nejvyspělejších plavidel své doby. Byla vybavena 68 těžkými děly po bocích , 8 kanony na přídi a 8 na zádi. Zúčastnila se obléhání Hondarribia v roce 1638 a  expedice do Španělska v roce 1639 pod vedením Henri de Sourdis.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice této lodi byla vytvořena na základě francouzských historických pramenů. Model je vhodný pro pokročilé a pečlivé modeláře. Trup modelu se staví obvyklou metodou plaňkování na žebra. Ve stavebnici je veškerý materiál nutný pro stavbu mimo, lepidla, barev, laku a nářadí. Pro dřevěné části modelu - plaňky, lišty, kulatinu, ráhna, kladky a podobně je použito javorové, ořechové a lípové dřevo. Některé větší díly, např. žebra, jsou přesně vyřezány laserem do překližky, takže je stačí pouze oddělit od základní desky ostrým skalpelem. Stavebnice modelu lodi obsahuje i mnoho kovových dílů jako jsou různá očka, erby a další ozdoby. Nechybí ani kotvy, vlajky a samozřejmě i nitě pro znázornění lanoví.
Přiložená sada dokumentace a výkresů v několika jazycích je napsána tak, aby modeláře  vedla celým procesem stavby. Pro lepení doporučujeme použít disperzního lepidla např Herkules. Drobné kovové části je možno přilepit vteřinovým lepidlem. Model je stavěn bez plachet, aby bylo lépe vidět krásnou stavbu plavidla. Pokud bude modelář chtít mít loď s plachtami, je možno je dodatečně dokoupit.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, plachty/plátno na plachty, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Model lodi La Couronne Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz

Model lodi La Couronne je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Mantua. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi La Couronne od Mantua obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi La Couronne je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  La Couronne,, stavebnice Mantua MM778 - obsah balení
Materiál
Model lodi  La Couronne, stavebnice Mantua MM778 - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi La Couronne, stavebnice Mantua MM778 - příslušenství
Dokumentace
Model lodi La Couronne, stavebnice Mantua MM778  - dokumentace - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Prohlídka stavebnice


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah