Model lodi La Couronne, stavebnice dřevěného modelu lodi Mantua - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Model lodi La Couronne, stavebnice dřevěného modelu lodi Mantua

Jak vybrat > Mantua

Krásný model francouzské válečné lodi La Couronne

Model lodi La Couronne Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz
Mantua Model Group na www.modely-lodi.cz
La Couronne
Není skladem
MM778
Měřítko: 1:98
Délka: 76 cm

La Couronne byla symbolickou vlajkovou lodí a ikonou francouzského námořnictva, postavenou v roce 1636 na pokyn kardinála de Richelieu.
8.240,00 Kč Přidat

Zdarma

  • Český návod

  • Malý katalog modelů

  • Katalog nářadí


Sleva

 


Stručná historie lodi

La Couronne byla symbolickou vlajkovou lodí francouzského námořnictva, postavenou v roce 1636 na pokyn kardinála de Richelieu. Loď La Couronne byla prvním válečným plavidlem, které si postavili Francouzi sami  v souladu s koncepcí kardinála Richelieu, který prosazoval obnovu tradice francouzského námořnictva. Až do této doby byla jiná francouzská plavidla  postavena v Holandsku. Konstrukce byla vytvořena pod dohledem slavného tesaře Karla Morieur z Dieppe. La Couronne byla jednou z nejvyspělejších plavidel své doby. Byla vybavena 68 těžkými děly po bocích , 8 kanony na přídi a 8 na zádi. Zúčastnila se obléhání Hondarribia v roce 1638 a  expedice do Španělska v roce 1639 pod vedením Henri de Sourdis.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice této lodi byla vytvořena na základě francouzských historických pramenů. Model je vhodný pro pokročilé a pečlivé modeláře. Trup modelu se staví obvyklou metodou plaňkování na žebra. Ve stavebnici je veškerý materiál nutný pro stavbu mimo, lepidla, barev, laku a nářadí. Pro dřevěné části modelu - plaňky, lišty, kulatinu, ráhna, kladky a podobně je použito javorové, ořechové a lípové dřevo. Některé větší díly, např. žebra, jsou přesně vyřezány laserem do překližky, takže je stačí pouze oddělit od základní desky ostrým skalpelem. Stavebnice modelu lodi obsahuje i mnoho kovových dílů jako jsou různá očka, erby a další ozdoby. Nechybí ani kotvy, vlajky a samozřejmě i nitě pro znázornění lanoví.
Přiložená sada dokumentace a výkresů v několika jazycích je napsána tak, aby modeláře  vedla celým procesem stavby. Pro lepení doporučujeme použít disperzního lepidla např Herkules. Drobné kovové části je možno přilepit vteřinovým lepidlem. Model je stavěn bez plachet, aby bylo lépe vidět krásnou stavbu plavidla. Pokud bude modelář chtít mít loď s plachtami, je možno je dodatečně dokoupit.

Model lodi La Couronne Mantua, stavebnice www.modely-lodi.cz

Model lodi La Couronne je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Mantua. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi La Couronne od Mantua obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi La Couronne je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi  La Couronne,, stavebnice Mantua MM778 - obsah balení
Materiál
Model lodi  La Couronne, stavebnice Mantua MM778 - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi La Couronne, stavebnice Mantua MM778 - příslušenství
Dokumentace
Model lodi La Couronne, stavebnice Mantua MM778  - dokumentace - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Potřebujete poradit?

Jak vybrat vhodný model lodi?
Nabízíme vodítko.

Bez speciálních pomůcek nelze model postavit.

Barvy a laky podtrhnou a dokončí krásu práce.

Historické mapa poučí i doplní celkovy dojem.


Prohlídka stavebnice

Model lodi - video, rozbalení stavebnice


Související zboží

La Couronne, plachty
1.115,00 Kč Přidat
Herkules Expert
75,00 Kč Přidat
Model. ohýbací kleště
265,00 Kč Přidat
Modelářské špendlíky
95,00 Kč Přidat
Kombinov. držák trupu
799,00 Kč Přidat
Model. podložka AM A3
290,00 Kč Přidat


Související informace

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky