MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Belle Poule, velký model slavné fregaty

Model lodi Belle Poule Occre, stavebnice www.modely-lodi.cz
OC15007
Měřítko 1:90
Délka 1085 mm
Šířka 385 mm
Průměrná doba stavby: 800 h

„Belle Poule“ byla slavná fregata francouzského námořnictva, která z ostrova Svatá Helena dopravila do Francie ostatky Napoleona.
9 990,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Belle Poule“ byla fregata francouzského námořnictva s 60 děly. Fregaty byly všestranné a rychlé válečné lodě navržené pro rychlost a manévrovatelnost, plnily role jak v boji, tak v průzkumu. Fregaty jako „Belle Poule“ byly známé svou rychlostí a manévrovatelností, díky čemuž byly ideální pro různé úkoly, včetně pronásledování a útočení na nepřátelská plavidla, stejně jako pro průzkumné a hlídkové mise. Přestože její stavba začala v roce 1828, Belle Poule byla spuštěna na vodu až v roce 1834. Byla to jedna z prvních lodí, která byla postavena v kryté loděnici, což umožnilo stavitelům odložit stavbu, když byly politické a finanční okolnosti nepříznivé. Jeho design byl inspirován fregatou třídy USS Constitution. Do provozu byla uvedena v červenci 1835 a vykazovala dobré plavební vlastnosti. To, co tuto loď „Belle Poule“ skutečně proslavilo, byla repatriace Napoleonova popela na palubě Belle Poule z ostrova Svatá Helena do Francie. Událost, která se zapsala do historie, protože znamenala konec napoleonské éry a zanechala významný dopad na běh dějin Francie a Evropy.


Popis stavebnice modelu lodi

Model lodi Belle Poulec od Occre je velká stavebnice slavné francouzské fregaty. Model se staví metodou dvojitého plaňkování na žebra. Ve stavebnici je přiložen originální návod v 5 jazycích se stavebními pokyny. V balení najdete mosazné odlitky, plaňky na trup, další dřevěné díly, kovové díly, leptané mosazné detaily, řadu drobných dílů a plachty, jak je vidět na našich fotografiích. Žebra a další díly kostry jsou přesně vyřezány laserem. Stavebnice tedy obsahuje všechen materiál nutný pro stavbu modelu mimo lepidel, barev a bezbarvého laku. Na lepení dřevěných dílů lze použít disperzní lepidlo např. Herkules a na lepení kovových dílů lepidlo vteřinové.Upozornění:

Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Model lodiBelle Poule, stavebnice Occre

Model lodi Belle Poule je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Occre. Mezi modeláři je oblíben pro svůj půvab i solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek představující slavnou událost námořní historie. Protože stavebnice modelu lodi Belle Poule od Occre obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu tohoto hezkého dřevěného modelu. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Belle Poule je jedním z nich.


Model lodi pod lupou


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
OC19108
Pro zatloukání malých hřebíčků
375,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Bílá barva OC
OC19300
30 ml
Akrylová vodou ředitelná
125,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Černá barva OC
OC19301
30 ml
Akrylová vodou ředitelná
125,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Červená barva OC
OC19310
30 ml
Akrylová vodou ředitelná
125,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
OC19209
100 ml
Saténový lak
199,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
OC19210
100 ml
125,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
OC19212
100 ml
125,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah