MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Další doplňky -> Nářadí - Barvy Jotika Admiralty - Barvy Mantua - Laky - Plachty pro modely lodí  - Plány modelů lodí - Historické mapy

Plachty MM34024 pro model lodi Royal Caroline MM750 Panart

Plachty pro model lodi Mantua Group
Ilustrační foto plachet Mantua
Mantua Model Group na www.modely-lodi.cz
MM34024
1 890,00 Kč(vč. DPH)
Přidat

Plachty jsou určeny pro tento model lodi

Popis výrobku

Sada ušitých plachet Mantua z kvalitního hrubého plátna pro stavebnici modelu lodi Royal Caroline MM750. Plachty není nutno dále přizpůsobovat a je možno je jen pověsit. Plachty jsou obšité a v rozích mají očka nebo uvazovací šňůrku. Plátno má lehce zažloutlou barvu, obdobně jakou měly plachty na starých lodích. Pro příznivce historické věrnosti stavěného modelu doplňujeme, že plachty se na ráhna připevňovala zavěšovacími lanovými úvazky. Stěhové plachty se ke stěhům připevňovaly nejdříve lanovými smyčkami. Kolem roku 1750 byly lanové smyčky nahrazeny dřevěnými jezdci a ve druhé polovině 18. století pak kovovými jezdci.


V článku Bez informací nelze historické modely lodí stavět - plachty
naleznete ještě další související informace k plachtám.

Upozornění
Prodejní balení plachet obsahuje sadu ušitých plachet a schéma zavěšení. Součástí balení nejsou žádné další díly a materiál (např. kroužky, očka, kladky, kolíky, nitě), které pro konečné oplachtění modelu mohou být potřeba. To je nutno zakoupit zvlášť v případě, že modelář zvolí způsob zavěšení, který to bude vyžadovat.
Návrat na obsah