MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Model lodi Santa Lucia - stavebnice typického obchodního člunu

Model lodi Santa Lucia Panart, www.modely-lodi.cz
MM744
Měřítko: 1:30
Délka: 70 cm

Jemně provedený model dopravního člunu. Používal se především v oblasti Středozemního moře kolem Sicílie. Přepravoval nejrůznější zboží a hlavně vyhlášené italské víno.
4 590,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Stručná historie lodi

Model lodi Santa Lucia od firmy Panart je precizně provedená stavebnice lehkého sicilského plavidla. Tyto lodě byly využívány v oblasti Středozemného moře. Známá a populární místní vína, tabák, látky a další zboží se převáželo mezi Francií a Itálií včetně ostrovů Korsika, Sicílie a Malta. Stejné lodi používaly i pašerácké skupiny pro dopravu těchto produktů.
Loď tohoto typu zachránila i Edmonda Dantese, když uprchl z pevnosti If, jak je popsáno v epizodě známého románu Hrabě Monte Christo.


Popis stavebnice modelu lodi

Stavebnice se vyznačuje špičkovou kvalitou, která patří k nejlepším ve své třídě. Všechny hlavní žebra, kýl atd. jsou řezány laserem, aby byla zajištěna maximální přesnost. Trup se staví metodou dvojitého plaňkování na předřezaná žebra. Obvykle se používají plaňky z ořechu, balsy nebo lípy, výrobce může druh dřeva změnit. Drobné příslušenství, kování, ozdoby je vyrobeno z různých materiálů, včetně mosazi, ořechového dřeva, překližky. Součásti balení jsou i kulatina na dřevěné stěžně, nitě pro lana, a hedvábné vlajky. Ozdobné části jsou tvořeny laserově gravírovaným dřevem, mosazí či jinými kovy. Odlitky byly vytvářeny metodou ztraceného vosku, který zajišťuje velmi detailní provedení hotového dílu. Součástí jsou také podrobné plány a pokyny pro stavbu. Plachty/plátno na plachty nejsou součástí balení stavebnice. Vyobrazení modelu s plachtami na balení výrobku výrobce zvolil pro ilustraci možného konečného stavu dle rozhodnutí modeláře.


Upozornění:
Stavebnice neobsahuje nářadí, lepidla, barvy, laky, stojan. V případě potřeby je možno je zakoupit zvlášť.
Fotografie jsou ilustrační a mohou se lišit od aktuálního provedení stavebnice, dle změny, kterou výrobce průběžně může provést.
V případě zájmu o informace na některý specifický detail, informujte se telefonicky.
Model není určen jako hračka pro děti.
Obal stavebnice modelu lodi Santa Lucia Mantua Panart, www.modely-lodi.cz

Model lodi Santa Lucia je žádanou dřevěnou stavebnicí od firmy Mantua - Panart. Mezi modeláři je oblíben pro své solidní zpracování a často jej zákazníci kupují i jako dárek. Protože stavebnice modelu lodi Santa Lucia od Mantua - Panart obsahuje potřebný stavební materiál, není nutno jej pracně shánět a modelář se může plně soustředit jen na stavbu této hezké dřevěné plachetnice. Modely-lodí.cz vybírají do své nabídky jen ty nejlepší stavebnice dřevěných modelů lodí. Model lodi Santa Lucia je jedním z nich.


Obsah balení stavebnice modelu lodi - základní přehled

Otevřené balení
Model lodi Mantua Santa Lucia  MM744 - obsah balení
Materiál
Model lodi Santa Lucia Mantua MM744 - dřevěný materiál
Doplňky
Model lodi Santa Lucia Mantua MM744 - příslušenství
Dokumentace
Model lodi Santa Lucia Mantua MM744 - dokumentace


Podrobně o obsahu balení stavebnice modelu lodi


Související zboží

TP002
Modelářské disperzní lepidlo
Balení 130 g
75,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
Není skladem
MM8151
285,00 Kč(vč. DPH)
Přidat
TP001
50 ks v balení
95,00 Kč(vč. DPH)
Přidat


Související informace

Návrat na obsah