Danish oil od Artesania Latina - Modely lodí | Dřevěné stavebnice | Modely-lodi.cz, Mantua, Occre, Artesania Latina, Jotika, Corel

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Danish oil od Artesania Latina

Jak vybrat > Barvy a laky

Lak Danish oil od Artesania Latina

Lak na dřevěné modely lodí  Danish oil od Artesania Latina
Čirý Danish oil AL 27622

Danish oil
Cena: 87,- Kč s DPH
Balení: 10ml

 

Danish Oil je ideální prostředek na povrchovou úpravu dřevěných modelů lodí a to jak trupu, tak i dalších částí. Je možno jej použít na všechny typy dřevěných modelů. Dosáhne se dlouhodobě trvanlivý saténový vzhled. Není toxický a po zaschnutí je voděodolný. Vyrábí se v mnoha odstínech a nejčastěji se používá v čirém provedení. Danish oil je skvělá nátěrová hmota pro konečnou úpravu dřevěného modelu lodi. Její receptura je ověřená zkušeností starou stovky let. Je to směs  lněného oleje, oleje Tung (olej z čínských ořechů) a přírodní pryskyřice.
Při použití je možno doporučit tento postup:

  • Položte trup lodi ( nebo jinou část modelu lodi , kterou se chystáte upravit ) na stůl a uhlaďte jemným smirkovým papírem 180 nebo až 400 dle konkrétní situace.

  • Vlhkou látkou setřete z povrchu všechen prach,  piliny a částečky a povrch nechte oschnout.

  • Dřevěný povrch jemným štětečkem natřete přípravkem Danish oil  a chvíli nechte, aby nátěr vsáknul do porů dřeva. Po 5 minutách přebytečný nátěr setřete jemnou papírovou nebo hadrovou utěrkou. Povrch pak nechte 24 h zaschnout.  Po této době povrch zkontrolujte, drobné nepravidelnosti můžete lehce upravit zopakováním broušením z úvodu a pokračujeme druhým nátěrem.

  • V případě, že po těchto operacích není povrch ještě perfektní můžeme přidat třetí nátěr.


Výsledkem bude přirozeně saténový povrch trupu modelu, který neruší výsledný dojem z vytvořeného díla a zajišťuje trvalou konzervaci.Mám použít email nebo raději vodou ředitelnou barvu?

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky