MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
MODELY-LODI.cz
Dřevěné modely historických legend
Modely-lodi.cz
Přejít na obsah

Další doplňky -> Nářadí - Barvy Jotika Admiralty - Barvy Mantua - Laky - Plachty pro modely lodí  - Plány modelů lodí - Historické mapy

Univerzální držák drobných dílů

Modelářský držák drobných dílů Jotika - (modely-lodi.cz)
Jotika Caldercraft na www.modely-lodi.cz
Neaktuální zboží


Popis výrobku

Univerzální držák drobných dílů

Stavba modelu lodi je náročný a dlouhý proces. Je jistě všeobecně zřejmé, že plaňkování trupu nebo vázání lanoví není jednoduché, a proto je většina modelářů na tyto obtíže do jisté míry připravena. Při koupi modelu si tak mnozí kupují i speciální pomůcky, které jim v tomto pomohou.
Jsou však i problémy, které nejsou tak zjevné a před modelářem vyvstanou až v určité fázi stavby. Jednou z těchto obtíží je i stavba nebo lépe sestavení drobných komponent modelu lodi. Různé palubní přístřešky, schodiště a podobně je nutno slepit z více dílu. Práce vyžaduje trpělivost, což však u modeláře není nic neobvyklého. Problém ale nastává jinde. Díly se většinou lepí a po dobu zaschnutí je nutno je udržovat ve fixovaném stavu, aby byly zachovány úhly i poloha. Ideální pomůckou pro tento typ práce je speciální držák drobných dílů. Ten umožňuje nastavit způsob uchycení, který je optimální pro tvar příslušného dílu. Šroubováním je možno nastavit i přiměřený přítlak, aby spoj dobře uschl a zároveň silným stiskem nedošlo k deformaci dílu.


Provedení:
Důmyslná konstrukce speciálního držáku, který firma Jotika/Admiralty tools speciálně pro potřeby modelářů dřevěných lodí. Mechanismus držáku umožňuje nastavením potřebné vzdálenosti fixovat komplikované sestavy drobných dílů tak, aby bylo možno je pohodlně a přesně slepit.


Modelářský držák drobných dílů Jotika - (modely-lodi.cz)
Modelářský držák drobných dílů Jotika - (modely-lodi.cz)
Návrat na obsah